Pali się las w Bobrku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 sierpnia 2015 15:13

Trwa akcja gaśnicza w Bobrku, gdzie doszło do pożaru lasu. Z pożarem walczą strażacy zawodowi z Oświęcimia i druhowie ochotnicy z powiatu. Samolot gaśniczy dokonuje zrzutów wody.

To drugi, dzień po dniu, tak duży pożar w gminie Chełmek. W piątek paliło się ściernisko i zagajnik nieopodal domostw. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko, gdyż ściółka jest mocno wysuszona przez wysokie temperatury, panujące od kilku tygodni.

Więcej informacji podamy wkrótce.

Komentarze
  • 16 sierpnia 2015 07:48

    emil

    Oby tym razem strażacy mieli wcześniejszą informację o zrzutach wody,a nie tak jak to było ostatnim razem – w ostatniej chwili zdąrzyli paść na ziemię,bo na opuszczenie strefy zarzutu było za późno. Oni ratowali czyjś dobytek i życie,a ktoś pozwolił na narażenie ich zdrowia i życia.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .