OTBS buduje kolejne bloki – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 października 2018 16:37

W pobliżu Castoramy w Oświęcimiu OTBS, czyli Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce wybudować kolejne bloki z 380 mieszkaniami.

Na Starych Stawach trwa budowa kolejnego budynku z mieszkaniami w systemie odroczonej własności. Jeszcze w październiku OTBS planuje rozpocząć budowę kolejnego, piątego bloku przy ulicy Zagrodowej.

„Na osiedlu Stare Stawy od 2002 oddaliśmy osiem bloków z 277 mieszkaniami. Z kolei od czterech lat realizujemy program budowy mieszkań z odroczoną własnością. W tym systemie powstały trzy bloki dla 75 rodzin. Coraz więcej osób chce tutaj mieszkać, dlatego wspólnie z miastem przygotowaliśmy propozycję zagospodarowania zielonego terenu w pobliżu Castoramy” – mówi Tyberiusz Kornas, prezes OTBS.

Według planów powstanie tam dziewięć budynków, w których zamieszka 380 rodzin. Będą też place zabaw i parkingi.

Poza blokami spółka miejska buduje także domy jednorodzinne na sprzedaż. Na osiedlu Stare Stawy jest ich kilkanaście. Niedawno ruszyła budowa nowych domów w zabudowie szeregowej przy ulicy Malczewskiego.

Choć wielu mieszkańców „odpływa” z miasta i decyduje się osiedlić w miejscowościach gminy Oświęcim, Janusz Chwierut, prezydent grodu nad Sołą, jest zdania, że budownictwo mieszkaniowe jest kluczowym elementem rozwoju miasta. Ten temat przewijał się także podczas środowej debaty kandydatów na urząd prezydenta Oświęcimia, zorganizowanej przez Fakty Oświęcim.

„Dzisiaj obserwujemy w Oświęcimiu duży ruch w sektorze budowlanym. Inwestują prywatni deweloperzy i OTBS. Mamy ciekawą i atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy za około tysiąc złotych za metr kwadratowy mogą stać się najemcami mieszkania. A po pięciu latach mogą myśleć o jego wykupie z bonifikatą” – mówi prezydent.

„Z tego programu korzystają zarówno mieszkańcy jak i osoby spoza Oświęcimia, które chętnie wiążą swoje losy z naszym miastem. Zainteresowanie rośnie. Przygotowujemy się więc do kolejnej zabudowy wielorodzinnej na tym osiedlu” – stwierdza Janusz Chwierut.

Włodarz zaznacza, że miasto wykonuje zmiany w planach miejscowych, umożliwiając budowę domów prywatnych. Tworzy także inwestycje drogowe, by tereny budowlane były nie tylko uzbrojone, ale też w pełni dostępne.

Przy ulicy Chopina prywatny inwestor niedługo odda do użytku apartamentowiec z 52 mieszkaniami. Na Zasolu przy ul. Więźniów Oświęcimia powstały dwa budynki dla 53 rodzin. Apartamentowiec z 30 mieszkaniami znajduje się również nad Sołą. 90 mieszkań buduje prywatny inwestor przy ulicy Sikorskiego (boczna od Konarskiego). Przy ulicy Wysokie Brzegi stanie budynek mieszkalny dla 66 rodzin.

Zobacz również:

 

Pierwszą debatę prezydencką eFO mamy za sobą – FILM, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa