Oświęcimskie Lato w Mieście i Food Fest po raz drugi

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Kulinaria  |   18 sierpnia 2017

Food trucki i doskonała muzyka zawitają do serca Oświęcimia w ramach Letniego Festiwalu na Rynku. Te atrakcje Lata w Mieście zaplanowano na przyszły weekend.

Food Fest zawita na oświęcimski Rynek Główny po raz drugi. Każdy z miłośników jedzenia z pewnością znajdzie coś dla siebie. Tak fani klasycznego street food’u, jak belgijskie frytki czy burgery, ale też smakosze szukający nowych smaków kuchni świata.

Swoją obecność zapowiedzieli m.in. właściciele restauracji na kółkach oferujący dania kuchni tajskiej (Curry Point), meksykańskiej (Eat on The Street, Fit Fat), a także chińskich pierożków dim sum (The Dumplings).

Podczas Food Fest pojawią się także takie łakocie, jak hiszpański churros, rzemieślnicze lody, węgierskie kołacze czy zdrowe koktajle owocowe i warzywne. Wisienkę na torcie stanowić będą starannie dobrane piwa rzemieślnicze oraz kalifornijskie wino (Barefoot Wine) – mówi Marek Tarnowski z oświęcimskiego magistratu.

– Wystawców łączy to co najważniejsze, wysoka jakość oferowanych produktów – dodaje naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Oświęcim i zachęca:
– Nie zostawiajcie dzieci w domu. Czeka na nich strefa z balonami, trampoliną, balonami i watą cukrową. Pamiętajcie, u nas każdy znajdzie coś dla siebie.

O pierwszym Food Fest w Oświęcimiu pisaliśmy TUTAJ.

To jednak nie koniec atrakcji przyszłego weekendu. W piątek 18 sierpnia od godziny 19 na Rynku Głównym królować będzie klubowa muzyka. Parkiet pod gołym niebem powstanie dzięki wizycie w grodzie nad Sołą Johmn Lemon Music Stage, mobilnej sceny z najlepszą muzyką klubową!

Gwiazdą wieczoru będzie duet Bass Astral & Igo. Ten elektroniczny zespół rozruszał już niejedną imprezę. W minioną sobotę zagrał na głównej scenie festiwalu Audio River, gdzie niewątpliwie przypadł uczestnikom do gustu.

– Ich muzykę ciężko sklasyfikować. Oboje mają za sobą rockowe korzenie i jednocześnie współtworzą zespół Clock Machine. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w całej Polsce – ocenia Tarnowski

W połowie ubiegłego roku Bass Astral & Igo wydał debiutancki album. Kolejny pojawi się w październiku.

Poza elektronicznym duetem na scenie pojawi się Dj 5cet. Artysta znany jest z produkcji muzyki do filmu „Jesteś Bogiem” i współpracy z takimi artystami jak Paktofonika,Pokahontaz, Kazik, Syntetic czy Gooral.

Pełna lista food truck’ów:
Burger Ratunkowy – klasyczne amerykańskie burgery,
Curry Point – kuchnia tajska,
Churros & More – hiszpańskie „pączki”,
Eat on the street – kuchnia meksykańska,
Fit Fat – kuchnia meksykańska znana z programu Biznes Na Kółkach,
Fritka.pl – belgijskie fryty,
Gruby Bus – pulled pork  czyli szarpana wieprzowina w bule,
Król Kur – smażony kurczak, specjalność zakładu Buffalo wings,
Kurtosz Kołacz – węgierski smakołyk,
Lampredotto – włoskie kanapki,
Lodzio Miodzio – lody rzemieślnicze,
Lubish Langosz – smażone węgierskie placki na słodki i słono,
Mięso – kanapki i burgery,
Pan Bulwa – ziemniak na kilka sposobów,
The Dumplings – chińskie pierożki dim sum,
Własna Robota – naturalne koktajle i szejki,
Zapieksownia – dobre zapiekanki.

O wydarzeniu można przeczytać także TUTAJ.

 

Oświęcim, food truck, Food Fest, Lato w Mieście, Letni Festiwal na Rynku

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa