Oświęcimskie Centrum Szczepień już działa

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 maja 2021 15:25

Dzisiaj na lodowisku w stolicy powiatu rozpoczęło działanie Oświęcimskie Centrum Szczepień. Personel jest w stanie zaszczepić dziennie nawet 400 osób.

Rano do hali lodowej w Oświęcimiu dotarły pierwsze dawki szczepionki. Szczepienia rozpoczęły się po godzinie 11. Tłoku szczęśliwie nie było, więc chętni do szczepienia mogli zachować dystans.

„Personel medyczny jest przygotowany do podania dziennie 400 dawek preparatu przeciwko COVID-19” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Powszechny punkt szczepień masowych w hali przy ulicy Chemików 4 jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19, a w soboty od 8 do 15. Wejść do niego można od strony ulicy Szustera, czyli od kas biletowych lodowiska.

„Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia można zapisać się przez Internet, za pomocą infolinii 989 lub wysyłając SMS na numer 880 333 333” – dodaje rzecznik oświęcimskiego magistratu.

Obsługę medyczną punktu szczepień zapewnia Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu, a także Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu są odpowiedzialni za sprawne przemieszczanie się osób i pilnowanie przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Pomagają także szczepiącym się w wypełnianiu ankiet .

„Cieszę się, że oświęcimianie będą mogli szczepić się w większej skali przeciwko COVID-19 na miejscu, z taką myślą zabiegaliśmy o jego otwarcie w naszej hali lodowej. Wszyscy jesteśmy już zmęczeni pandemią, chcemy jak najszybciej wrócić do normalności, a szczepienia są dla nas szansą, że już niedługo będzie to możliwe” – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Wkrótce podobne punkty powinny zacząć funkcjonować w Kętach i Brzeszczach.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .