Oświęcimski ZUS charytatywnie – FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   11 grudnia 2019 17:01

Pracownicy oświęcimskiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dali się już poznać z charytatywnej działalności. Pomagają na wiele sposobów.

Wsparcie mieszkańców noclegowni

Nadchodząca zima to czas szczególnie trudny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Dlatego tak szczególnie ważną rolę pełni w naszym mieście noclegownia i ogrzewalnia dla bezdomnych mężczyzn prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ofiarna załoga Inspektoratu ZUS, kontynuując zapoczątkowaną przed kilkoma laty tradycję, zorganizowała zbiórkę odzieży, koców oraz obuwia dla bezdomnych osób, korzystających z pomocy miejskiej noclegowni.

„Udało się zebrać tak wiele darów, że do transportu niezbędny okazał się samochód dostawczy – stwierdził Szymon Grochala, kierownik wydziału ubezpieczeń i składek.

Nie po raz pierwszy oświęcimscy zusowscy okazali wielkie serce z nadzieją, że przekazana pomoc sprawi, że zimne dni będą nieco mniej dokuczliwe dla tych spośród nas, którym mniej poszczęściło się w życiu.

 

 

 

Pomoc dla zwierząt

W czwartek pracownicy Inspektoratu ZUS w Oświęcimiu odwiedzili schronisko prowadzone przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Wiedząc o potrzebach czworonożnych podopiecznych nie przybyli oczywiście z pustymi rękami.

Mieszkające w schronisku psy i koty otrzymały tym razem kilkadziesiąt kilogramów suchej i mokrej karmy i przysmaków. Nie zapomniano także o kociakach i szczeniętach, które również otrzymały przeznaczone dla nich pożywienie.

„Tym razem, z myślą o nadchodzących mroźnych miesiącach, załoga ZUS ofiarowała również kilkanaście koców oraz kołdry. Dzięki temu zima będzie dla zwierzaków choć odrobinę mniej dokuczliwa” – podsumowują Katarzyna Uryga i Edyta Janik z wydziału UBS.

Spontaniczna akcja oświęcimskich zusowców nie była pierwszym tego typu działaniem, podobną akcję przeprowadzili w październiku. Kolejny raz się okazało, że czworonogi mogą liczyć na wsparcie.

 

 

Szlachetna paczka

„Finałem grudniowych akcji była kolejna odsłona charytatywnej Szlachetnej Paczki. W tym roku Pracownicy Inspektoratu ZUS przygotowali, aż 26 paczek. Prezenty te sprawiły wielką radość i uśmiech wybranej przez nas rodziny” – podkreśla Anna Matusz z inspektoratu oraz wolontariusz w  oświęcimskim sztabie Szlachetnej Paczki.  

„To wielka przyjemność współpracować z takimi ludźmi jacy mnie otaczają w ZUS, te wszystkie akcje nie są inspirowane, ale pochodzą z potrzeby serca” – mówi Jacek Pyrek, kierownik inspektoratu.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa