• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Oświęcimski szpital na finansowym plusie

Reklama

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu zakończył rok 2020 ponad 80-tysięcznym zyskiem. Rada powiatu przyjęła sprawozdanie finansowe lecznicy.


Warto nadmienić, że szpital wypracował dodatni wynik finansowy pomimo zawirowań wynikających z pandemii koronawirusa. Przypomnijmy, że wiosną ubiegłego roku znacznie wzrosły ceny takich niezbędnych w służbie zdrowia towarów, jak rękawiczki, maseczki, czy inne środki ochrony osobistej. Placówka musiała także zwiększyć zakup preparatów do dezynfekcji, które także znacznie podrożały.

W 2020 roku szpital pozyskał w formie darowizn i dotacji ponad 11,6 mln zł. Ponad 3 mln zł pochodziło od powiatu oświęcimskiego, a przeszło 2 mln z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.
„Zakład Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu nie posiada zobowiązań wymagalnych, co oznacza, że wszystkie płatności są dokonywane w wymaganych terminach” - poinformował Edward Piechulek, dyrektor szpitala.

Szef lecznicy podziękował władzom powiatu za pomoc i zaangażowanie w tym trudnym roku. Wyjątkowo ciepłe słowa skierował także do personelu szpitala.
„Gratuluję całej załodze oświęcimskiego ZOZ na czele z dyrektorem Piechulkiem. tym bardzo trudnym okresie gratuluję osiągniętej sytuacji finansowej. Cieszy nas nie tylko dodatni wynik finansowy, bo on daje komfort pracy, ale także to, że państwa działania podjęte w tym okresie sprostały wyzwaniom tego trudnego roku” - ocenił Kazimierz Homa, przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Podczas dyskusji nad sprawozdaniem finansowym szpitala radni opozycji wskazywali na potencjalne problemy prawne związane z utworzeniem przez dyrekcję placówki rezerwy covidowej na ewentualne roszczenia ze strony personelu zaangażowanego w różnym zakresie w pomoc pacjentom zakażonych koronawirusem.

Rada przyjęła sprawozdanie 15 głosami radnych koalicji rządzącej przy siedmiu głosach przeciwnych i dwóch wstrzymujących się członkach obozu opozycyjnego.