Oświęcimski Punkt Szczepień zniknie za miesiąc

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 lipca 2021 12:25

5 sierpnia zakończy swoją działalność Oświęcimski Punkt Szczepień, funkcjonujący w hali lodowej w Oświęcimiu od 5 maja.

Lodowisko musi wkrótce wrócić do swojej pierwotnej funkcji. Ponadto cały czas zmniejsza się liczba osób, rejestrujących się do szczepień przeciw COVID-19.

„W punkcie szczepień powszechnych w hali lodowej szczepienia będą wykonywane tylko do 5 sierpnia. Od 6 sierpnia szczepienia pacjentów drugimi dawkami będą wykonywane w przychodniach Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Oświęcimiu” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa oświęcimskiego magistratu.

Na wygaszenie punktu szczepień na lodowisku zgodę wyraził wojewoda małopolski.

W Oświęcimiu punkty szczepień znajdują się także w przychodniach ZLA, Multimedzie, szpitalu powiatowym oraz w Atma Rescuers w dawnym budynku dworca PKS, a także, od niedawna, w aptekach Dr. Max przy ulicy Powstańców Śląskich i Zdrowit przy ulicy Śniadeckiego.

„Do tej pory  jedną dawką zaszczepiło się 19 427 oświęcimian. Liczba w pełni zaszczepionych sięga 14 542. To  38,7 procent w pełni zaszczepionych mieszkańców” – informuje Katarzyna Kwiecień.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .