Oświęcimski Alarm Smogowy już działa

1 Paweł Wodniak  |   Fakty,Meteo  |   5 lutego 2018

Działalność rozpoczął Oświęcimski Alarm Smogowy. Głównym jego celem jest oczywiście poprawa jakości powietrza i świadomości mieszkańców na ten temat.

„Oświęcim i sąsiadujące z nim miejscowości leżą w urokliwej Kotlinie Oświęcimskiej. Przy bezwietrznej pogodzie położenie to staje się jednak przekleństwem dla wszystkich mieszkańców, a okolica jest już teraz jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce i Europie” – alarmuje OAS.

Dzisiaj w powiecie oświęcimskim jakość powietrza jest średnia i zła. Poziom stężeń zanieczyszczeń powietrza będzie wysoki i średni dla pyłu PM10 i średni dla pyłu PM2,5.

Oświęcimski Alarm Smogowy jest koalicją osób i organizacji działających w strukturach Polskiego Alarmu Smogowego. Szczególnie podkreśla, że to koalicja całkowicie apolityczna.

„Zdecydowaliśmy się podjąć wspólną walkę o poprawę jakości powietrza w mieście i gminie Oświęcim, bo wiemy, że oddychanie czystym powietrzem to nasze prawo, a nie przywilej. Nie chcemy żyć dalej w miejscu, w którym wyjście z domu zagraża zdrowiu i życiu nas wszystkich” – tłumaczą członkowie OAS.

Jednocześnie wyliczają, w jaki sposób zamierzają zmierzać do obranego celu. Mówią o współpracy z władzami lokalnymi na rzecz wypracowania skutecznego planu walki ze smogiem. Wiedzą, że potrzebne jest uruchomienie programu pomocy mieszkańcom, ogrzewającym swoje domostwa indywidualnie.

Chcą też prowadzić działania edukacyjne, dotyczące problemu niskiej emisji i tragicznych konsekwencji, jakie niesie smog.

„Chcesz walczyć o czyste powietrze? Dołącz do nas” – zachęca Oświęcimski Alarm Smogowy!

Więcej informacji o Oświęcimskim Alarmie Smogowym można znaleźć na Facebooku.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa