Reklama
8 czerwca 2026, poniedziałek
Oświęcimscy kick-boxerzy rozstawiają rywali po kątach - FOTO
- Redakcja eFO
- Inne dyscypliny
- 19 maja 2025
- 11:10
Reklama
Znakomity start oświęcimskich kick-boxerów w Radlinie. Wszyscy z grona podopiecznych Mariusza Pawlusa wywalczyli złote medale.
Radlin gościł uczestników zawodów Grand Prix Polski w kick-boxingu. O medale walczono w pointfighting (dzieci, kadeci młodsi, kadeci starsi, juniorzy, seniorzy, weterani), light-contact (kadeci młodsi, kadeci starsi) i kick-light (kadeci starsi, juniorzy, seniorzy, weterani). 4-osobowa reprezentacja Oświęcimskiego Klubu Karate z sekcją kick-boxingu wraca do domu z kompletem złotych krążków. Wśród seniorek do 55 kg kick-light zwyciężyła Oliwia Greczner (OKK). Oświęcimianka pokonała w wielkim finale Ilonę Kokoszkę z Klubu Sportowego Fight House z Nowego Sącza. Brązowe medale w tej kategorii wywalczyły Karolina Sienicka (Jaworski Klub Sportowy Vorenus, Jawor) i Daria Nahaitseva (Klub Sportowy Akademicki Evan).
W seniorskiej grupie do 69 kg kick-light triumfował Cyprian Brzeźniak (OKK), który w walce o złoto wygrał z Konradem Jarosem z Krakowskiej Akademii Taekwondo. Po brąz w tej kategorii sięgnął Norbert Kwiatkowski (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków).
Złote medale dla Oświęcimskiego Klubu Karate wywalczyli także juniorzy. Mowa o Beniaminie Jekiełku (kick-light, powyżej 94 kg) i Fabianie Biczaku (kick-light, do 74 kg). Ten drugi zdobył złoto, wygrywając w finale z Wiktorem Cabakiem (UKS Fenix Krzyżówka). Na trzecim stopniu podium w tej grupie stanął Kacper Śliwecki (Klub Sportowy Orient Częstochowa) i Kamil Sitarz (Stowarzyszenie Fight Club Knurów).
„Jestem szalenie zadowolony z medalowego dorobku, który był naszym udziałem w Radlinie - mówi trener oświęcimskich kick-boxerów, Mariusz Pawlus. - Praktycznie lepiej już być nie mogło. Nasi zawodnicy startowali w formule kick- light, gdzie przygotowanie techniczne odgrywa olbrzymią rolę. Choć wszyscy preferują twarde formuły, to i w tej potrafili się odnaleźć. Zwycięstwa naszych zawodników najlepiej świadczą o ich wszechstronności. Dla wszystkich olbrzymie brawa” - podkreśla sensei Mariusz Pawlus.
Wyniki oświęcimskich kick-boxerów w Radlinie:
Złoto - Oliwia Greczner (kat. do 55 kg seniorek) Złoto - Cyprian Brzeźniak (kat. do 69 kg seniorów) Złoto - Beniamin Jekiełek (kat. powyżej 94 kg juniorów) Złoto - Fabian Biczak (kat. do 74 kg juniorów) Sekundant - Robert Jekiełek Trener - Mariusz Pawlus