Oświęcimianin wiceszefem rady muzeum Auschwitz

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 października 2021 16:40

Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce, został wiceprzewodniczącym Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Posiedzenie rady nowej kadencji 2021-2025 odbyło się w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W radzie, która jest ciałem opiniodawczym powołanym przez ministra kultury, zasiadają Bogdan Bartnikowski, Grzegorz Berendt, Tomasz Gąsowski, Monika Krawczyk, Roman Kwiatkowski, ks. Jan Nowak, Albert Stankowski, Beata Szydło i Michał Zajda.

Członkowie spośród swojego grona wybrali na przewodniczącą Monikę Krawczyk, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. Zastępcą przewodniczącej został oświęcimianin Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce.

Głównym tematem posiedzenia nowej rady był dalszy rozwój muzeum po negatywnym wpływie pandemii i związanych z nią czasowych zamknięć miejsca pamięci.

„To muzeum wyjątkowe w skali świata, które odgrywa istotną rolę w prowadzeniu polityki historycznej i polityki pamięci, opowiadając o najbardziej dramatycznej historii w dziejach naszego kraju i dziejach świata” – powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury, który wręczył akty powołania członkom rady nowej kadencji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .