Oświęcim stolicą spaceru – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   1 października 2017 14:00

Prawie 150 osób wzięło udział w „Spacerze po zdrowie” na oświęcimskich Bulwarach. Pogoda dopisała, a uczestnikom spaceru nie znikał z twarzy uśmiech.

Dlaczego Spacer po zdrowie?

W walce o zdrowie poprzez aktywność fizyczną stanęły Anna Mrozek i Małgorzata Perl z klubu Perła Wellnes, który propaguje zdrowy styl życia poprzez ideę Exercise is Medicine Fitness Medyczny, której fundacja jest jedynym przedstawicielem w Polsce.

W ramach promowania leczenia ruchem, założycielki fundacji od 2016 roku organizują „Spacer po zdrowie – Zaproś swojego lekarza!”, pokazując tym sam, że medycyna idzie w parze ze sportem.

Idea marszu

Idea marszu, integrowanie pokoleń, a także ludzi z różnych środowisk i z różnymi schorzeniami, nie tylko pokazuje zdrowotny wpływ marszu, ale również budowanie społecznej odpowiedzialności i świadomości. Ta funkcja edukacyjna spaceru to bardzo wartościowy aspekt organizacji wydarzenia. To właśnie wartość ruchu poprzez spacer! Nie trzeba przechodzić specjalistycznych badań, by stwierdzić, czy sport ten można uprawiać. Wystarczą wygodne buty i motywacja.

Pierwszy spacer, ale nie ostatni

„Był to pierwszy spacer w Oświęcimiu, mam nadzieję, że nie ostatni. Jest to inicjatywa nowa, ale sprawdzona. W końcu, żeby spacerować nie trzeba wiele” – zachęca do tej aktywności Marek Tarnowski z oświęcimskiego magistratu.

Zdrowe przekąski

Podczas sobotniego wydarzenia seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu przygotowali zdrowe przekąski dla spacerowiczów.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .