OŚWIĘCIM. Salezjańska szkoła z przyszłością

Jola Wodniak  |   Fakty  |   25 maja 2013 19:54

MATERIAŁ SPONSOROWANY
Już drugi rok Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria Krakowska p. w. św. Jacka organizuje dla uczniów Salezjańskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Oświęcimiu projekt p.n. Interdyscyplinarny program edukacyjny i wdrażanie e- SIS.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego celem jest zwiększenie dostępu uczniów Salezjańskiego Liceum w Oświęcimiu do pomocy dydaktycznej i edukacyjno-zawodowej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Podczas realizacji projektu do oferty edukacyjnej szkoły zostały wprowadzone zajęcia, które mają pomóc uczniom w rozwoju umiejętności informatycznych, matematyczno – przyrodniczych oraz w edukacji medialnej.

Uczniowie mają do dyspozycji trzy rodzaje darmowych zajęć dodatkowych z baz danych,  PHP i HTML oraz z grafiki. W ramach edukacji medialnej mogą uczestniczyć
w sekcji filmowej lub dziennikarsko – telewizyjnej. Mogą także uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych i rozwijających z matematyki oraz w zajęciach wyrównawczych z biologii,  chemii, fizyki i geografii.

W szkole salezjańskiej uczniowie mają do dyspozycji profesjonalne aparaty fotograficzne oraz program Photoshop i pakiet specjalistycznych oprogramowań służących do tworzenia panoram oraz wirtualnych wycieczek. Wirtualna panorama utworzona przez uczniów będzie wkrótce umieszczona na stronie szkoły.

Pasjonaci mediów mogą pracować w Studiu Medialnym wyposażonym w greenbox,  profesjonalne kamery, lampy studyjne, zestaw komputerów do edycji wideo, mikrofony, słuchawki i cyfrowe studio nagrań.

Od dwóch lat Towarzystwo ściśle współpracuje z TVP Kraków, zatrudniając trzy osoby tj. operatora, dziennikarza i montażystę z TVP do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Nasi uczniowie co miesiąc uczestniczą w profesjonalnych warsztatach filmowych
i dziennikarsko – telewizyjnych w szkolnym Studiu Medialnym, a co kilka miesięcy jeżdżą do siedziby TVP gdzie uczą się produkcji programów telewizyjnych, robią próby wywiadów, kadrowania, montują dźwięk i obraz. Uczniowie zwiedzili studio w Krakowie Łęgu tj. jedno z największych studiów telewizyjnych w Europie, gdzie zobaczyli jak wygląda praca na dużej scenie, z ogromnym nagłośnieniem, dekoracjami i choreografią. Dzięki temu mają większą wiedzę na temat pracy w zawodach związanych z telewizją. Razem z pracownikami TVP nasi uczniowie przeprowadzali sondę uliczną na Rynku Głównym w Krakowie, brali udział w nagraniu programu Postaw na Milion, poznawali kulisy pracy w telewizji.

Poza tym, w szkole został opracowany elektroniczny System Informacji Szkolnej tzw. e-SIS, który jest platformą e-komunikacji między dyrekcją, rodzicami, uczniami
i nauczycielami ułatwiającą podejmowanie decyzji w sprawach ucznia. e-SIS jest narzędziem dostępnym przez Internet, które umożliwia rodzicom dostęp informacji o uczniu – swoim dziecku.

Wprowadzenie szeregu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz doposażanie szkoły
w programy komputerowe i sprzęt podnosi i tak wysoką już jakość procesu kształcenia
w salezjańskim LO. Oprócz licznych dodatkowych zajęć, uczniowie mają możliwość skorzystania z usług doradców zawodowych, którzy pomagają im przygotować się do wyboru dalszego kierunku kształcenia oraz zawodu.

Na te wszystkie działania Towarzystwo Salezjańskie otrzymało 1 142 791,00 złotych dotacji
z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Artykuł współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Człowiek – najlepsza inwestycja.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa