OŚWIĘCIM. Pomoc ma moc – siatkarki, Setbol i Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zagrały dla Pauliny

Paweł Obstarczyk  |   Fakty  |   10 listopada 2011 09:05

– Zebraliśmy na meczu siatkówki 11tys.781 zł i 50 dol :):):) Pomoc ma MOC!!!! Kto nie był, niech żałuje, choć nie wiem gdzie by się zmieścił, bo sala pękała w szwach:):):) – pisze na Facebooku Albert Bartosz, prezes Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy po środowej imprezie charytatywnej na rzecz chorej na raka Pauliny Wojtas.

Specjalnie dla 14-latki w hali sportowej Chemika zagrały siatkarki drużyn Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna i  BKS Aluprof Bielsko-Biała. Paulina ma 14 lat. Jest uczennicą drugiej klasy Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Przemysław Karaś, trener siatkarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol, będącego pomysłodawcą i głównym organizatorem meczu i imprezy charytatywnej, uważa że to świetnie zapowiadająca się siatkarka.

– Paulina poczyniła duże postępy. Choroba przerwała jej sportowy rozwój. Ta dziewczyna jest jednak bardzo optymistycznie nastawiona do świata. Świadczą o tym uczestniczki częstych wizyt u niej w domu – jej koleżanki ze szkoły, drużyny i podwórka. Mam nadzieję, że Paulina wróci do zdrowia i szybko wznowi treningi – mówi Karaś.

Imprezę wraz z Setbolem zorganizowała Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, fundacja, która niedawno obchodziła swoje pierwsze urodziny. Wspierali ja wolontariusze i Szkoła Tańca Prestiż. Każda osoba wchodząca na halę w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Oświęcimiu wrzucała datki do skarbonek. W przerwach między setami licytowano gadżety sportowe.

Najwięcej zarobiło zdjęcie reprezentacji Polski po zdobyciu trzeciego miejsca na Mistrzostwach Europy, które kupił za 700 zł Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. Oprócz tego zlicytowano, między innymi, koszulki Mariusza Czerkawskiego, Jerzego Dudka i siatkarskie oraz wiele innych gadżetów.

– Impreza jest fenomenalna. Frekwencja dopisała. Udało nam się zebrać sporo pieniędzy. Jestem bardzo zadowolony – ocenia Albert Bartosz, prezes MOWP, wspomaganej podczas tej imprezy przez wielu wolontariuszy i m.in. Szkołę Tańca Grawitacja.  

– Przed takimi imprezami człowiek zawsze się obawia. Tym razem jednak oświęcimska społeczność spisała się na medal. Trybuny były pełne. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą ludzi – stwierdza Marek Mordan, który wspierał MOWP podczas imprezy.

Należące do najlepszych polskie drużyny siatkarskie do Oświęcimia przyjechały w zasadzie w najmocniejszych składach. Trenerzy potraktowali sparing bardzo poważnie.

– Kiedy dostałem propozycje rozegrania tego meczu, nie zastanawiałem się długo. Cieszy mnie to, że możemy pomóc choremu dziecku. Zawsze staram się pomagać w realizowaniu tego typu szczytnych celów – zapewnia Mariusz Wiktorowicz, trener klubu z Bielska-Białej.

– Ten mecz pomoże też nam. Mamy teraz trzytygodniową przerwę spowodowaną rozgrywkami Pucharu Świata. W rozgrywkach ligowych mieliśmy sporo problemów w rozgrywaniu piłki. Ten sparing pozwolił nam na przećwiczenie różnych wariantów ataku. Obecnie do naszego klubu dochodzi nowa libero. W tym meczu i na treningach będziemy starali się zgrać zespół. Przede wszystkim brakuje nam dokładnego rozegrania piłki przez rozgrywającą do atakujących. W tym meczu połączyliśmy więc dwie rzeczy. Z jednej strony mogliśmy pomóc chorej dziewczynce a z drugiej strony była to dla nas okazja na przećwiczenia pewnych schematów – dodaje Wiktorowicz.

Mecz stał na wysokim poziomie. 3:1 wygrały go zawodniczki klubu z Muszyny. W każdym secie nie brakowało walki ani emocji.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna-BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 26:24) – spotkanie rozegrane w Oświęcimiu

Skład Banku BPS Muszynianki: Anna Werblińska, Mariola Zenik (libero), Rachel Rourke, Magdalena Piątek, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Agnieszka Rabka, Milena Radecka, Katarzyna Gajgał, Vesna Djurisic
Trener: Bogdan Serwiński

Skład: BKS Aluprof Bielsko-Biała: Alexis Crimes, Karolina Ciaszkiewicz, Gabriela Wojtowicz, Joanna Frąckowiak, Joanna Wołosz, Liesbet Vindevoghel, Klaudia Kaczorowska, Natalia Bamber-Laskowska, Magdalena Banecka (libero), Cassidy Lichtman, Koleta Łyszkiewicz
Trener: Mariusz Wiktorowicz

Fotoreportaż z imprezy znajduje się w dziale Galerie portalu Fakty Oświęcim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .