Osobówką wjechała w cysternę przewożącą olej napędowy – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty,Na sygnale  |   11 lipca 2024 12:12
Udostępnij

W Chełmku kobieta jadąca samochodem osobowym wjechała w ciągnik siodłowy z cysterną. Jedna osoba doznała obrażeń ciała i potrzebowała pomocy medycznej.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek po godzinie 9 na skrzyżowaniu ulic Śląskiej, Oświęcimskiej i Mieszka I. W tym miejscu funkcjonuje sygnalizacja świetlna. W chwili zdarzenia była jednak wyłączona, więc kierowcy powinni stosować się do znaków drogowych.

Jednak 45-letnia mieszkanka Bielska-Białej wjechała citroenem na skrzyżowanie wymuszając pierwszeństwo przejazdu. Kobieta uderzył w bok mercedesa wiozącego cysternę, w której znajdowało się 30 ton oleju napędowego. Ciężarowy zestaw prowadził 64-latek z powiatu myślenickiego.

Służby ratunkowe wezwali świadkowie zdarzenia. Oni też udzielili pierwszej pomocy uczestnikom kraksy. W akcji poza ratownikami medycznymi i policją uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Oświęcimiu i Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Chełmku

„Cysterna nie uległa uszkodzeniu. Wyciekał olej napędowy, ale ze zbiornika paliwa ciągnika siodłowego. Strażacy zajęli się neutralizacją wycieku” – mówi Faktom Oświęcim młodszy brygadier Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej (PSP) w Oświęcimiu.

Zderzenie w Chełmku

Zespół ratownictwa medycznego (ZRM) przewiózł pasażerkę citroena do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie trafiła na badania do szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR).

„W przypadku awarii sygnalizacji świetlnej, kierujący muszą zachować wyjątkową ostrożność i stosować się  do znaków oraz przepisów drogowych” – przypomina aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.