Osobówką wjechał do rowu, tirem wpadł w poślizg – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   28 września 2020 16:02

Pierwszy zasnął za kierownicą. Drugi jechał za szybko i z tego powodu też stracił panowanie nad kierownicą. Jeden wpadł do rowu, kolejny w poślizg.

58-letni mieszkaniec gminy Kęty jechał citroenem ulicą Oświęcimską w Nowej Wsi. Samochód, podążający drogą wojewódzką nr 948 zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu.

Kierowcy nic się nie stało. Policjanci ustalili, że przemęczony mężczyzna zasnął za kierownicą. Dostał mandat i punkty karne.

Do kolejnej kolizji doszło w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 44. 20-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego na łuku drogi przesadził z prędkością i zjechał scanią z naczepą z jezdni, a następnie uderzył w ogrodzenie. On również otrzymał punkty i mandat.

„U większości kierowców zmiana warunków drogowych wymusza zmniejszenie prędkości oraz zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety są i tacy, którzy dopiero po „szkodzie” zdają sobie sprawę z zagrożenia” – ocenia aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjantka zwraca też uwagę, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego tak ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców.

„Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Trzeba zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach” – dodaje rzecznik.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa