Organizacja ruchu przy cmentarzach

Jola Wodniak  |   Fakty  |   31 października 2021 04:36

Część samorządów na czas Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wprowadza zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach.

Kierowcy nie powinni jeździć na pamięć i muszą patrzyć na znaki, a także stosować się do sygnałów dawanych przez policjantów i strażników miejskich, którzy mogą kierować ruchem przy nekropoliach.

Oświęcim

Od dzisiaj do soboty niemożliwy będzie skręt z ulicy Dąbrowskiego w lewo w ulicę Piłsudskiego oraz w lewo i w prawo w ulicę Chopina w rejonie cmentarza parafialnego. Właśnie przy Chopina znajduje się duży parking, do którego dojazd wskażą tablice informacyjne. Kolejny parking miasto udostępniło kierowcom nieodpłatnie na targowisku.

W stronę cmentarza komunalnego oznakowanie poprowadzi ruch jednokierunkowy trzema wjazdami. Pierwszy biegnie z ulicy Żeromskiego pierwszym odcinkiem ulicy Norwida, drugi z ulicy Dąbrowskiego drugim odcinkiem ulicy Norwida, a trzeci z Dąbrowskiego drogą bez nazwy wzdłuż hotelu Dąbrowski.

Następnie pojazdy pojadą w jedną stronę ulicą Norwida do ulicy Wiklinowej i dalej drogą bez nazwy do ulicy Wysokie Brzegi. Z Wysokich Brzegów kierowcy pojadą w lewo w stronę ulicy Szpitalnej (ruch dwukierunkowy) oraz w prawo w kierunku ulicy Paderewskiego, biegnącej w ciągu północnej obwodnicy miasta.

Kęty

Od 30 października do 1 listopada organizacja ruchu na drogach w rejonie cmentarzy komunalnych w Kętach i w Bielanach, wprowadzona będzie w sposób analogiczny do lat poprzednich.

Główny ruch pojazdów odbywać się będzie ulicą Św. Jana Kantego w kierunku od centrum miasta do al. Jana Pawła II. Na ul. Św. Jana Kantego wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy od ul. Ogrodowej do al. Jana Pawła II, z możliwością jednostronnego parkowania.

Kierowcy opuszczający parking przy cmentarzu kierowani będą z parkingu ul. Szpitalną w prawo w ul. Św. Jana Kantego do al. Jana Pawła II. Do cmentarza będzie można też dojechać łącznikiem od ul. Adama Mickiewicza do ul. Św. Jana Kantego, przy czym wyjazd możliwy będzie tylko w kierunku al. Jana Pawła II.

Bielany

Główny ruch 1 i 2 listopada służby poprowadzą od placu św. Macieja ulicą Beskidzką do ul. Plebańskiej. Będzie to dojazd jednokierunkowy z możliwością jednostronnego parkowania. Wyjazd pobiegnie ulicą Plebańską tylko w stronę ulicy Kęckiej, czyli drogi wojewódzkiej nr 948.

Ulicą Plebańską od Beskidzkiej do DW 948 kierowcy pojadą w jedną stronę, podobnie jak w druga stronę od Beskidzkiej do Solnej. I na tych traktach samochody można parkować po jednej stronie drogi.

Brzeszcze
od 30 października do 2 listopada będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w okolicy cmentarzy w Brzeszczach.
Tymczasowa organizacja ruchu w Brzeszczach zmienia sposób ruchu na ul. Jana III Sobieskiego z dwukierunkowego na jednokierunkowy z wjazdem od ul. Dąbrowskiego.
W związku z tym wprowadzone są znaki:
– na wlocie ul. Jana III Sobieskiego od strony ul. Dąbrowskiego D-3 (droga jednokierunkowa);
– na wlocie ul. Jana III Sobieskiego od strony ul. Piastowskiej B-2 (zakaz wjazdu);
– przy dojeździe do skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego B-21/22 (zakaz skrętu);

– na podporządkowanych drogach przy ul. Jana III Sobieskiego znaki C-2/C-4 (nakaz jazdy w prawo/w lewo za znakiem).

Jawiszowice

od 30 października do 2 listopada będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w okolicy cmentarzy w Jawiszowicach.

W Jawiszowicach zmiana dotyczy ul. św. Marcina, na której obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy z wjazdem od ul. Olszyny.
Natomiast na ul. Plebańskiej ruch jednokierunkowy poprowadzony zostanie od Placu ks. prof. J. Tischnera.

W związku z tym wprowadzone są znaki:
– na wlocie ul. św Marcina od strony ul. Olszyny D-3 (droga jednokierunkowa);

– na wlocie ul. św. Marcina od strony Placu ks. prof. J. Tischnera B-2 (zakaz wjazdu);

– na wlocie ul. Plebańskiej  od strony Placu ks. prof. J. Tischnera D-3 (droga jednokierunkowa);

– na wlocie ul. Plebańskiej od strony ul. Olszyny, za parkingiem, B-2 (zakaz wjazdu).

Ponadto wzdłuż ul. Olszyny na odcinku od ul. Plebańskiej do ul. Bielskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się (B-36).

Chełmek

Na części ulic Słowackiego i Na Skałce od 29 października do 2 listopada gmina wprowadziła ruch jednokierunkowy.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .