Opozycja szuka starosty

3 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 maja 2019 13:30

Prawo i Sprawiedliwość zarzuca staroście oświęcimskiemu, że nie ma go w pracy w „trudnych chwilach dla wielu mieszkańców powiatu”.

Otrzymaliśmy dzisiaj stanowisko Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Powiatu w Oświęcimiu, podpisane przez Jarosława Jurzaka. Czytamy w nim, że premier Mateusz Morawicki przyjechał do Małopolski, wicepremier Beata Szydło przerwała kampanię wyborczą a minister Joachim Brudziński zrezygnował z urlopu, by przybyć na tereny objęte zagrożeniem.

„Niestety starosta oświęcimski Marcin Niedziela, w tych trudnych chwilach dla wielu mieszkańców powiatu, przebywa na urlopie, zapewne znaczną cześć jego „wypoczynku” poświęcona jest prowadzeniu kampanii do Parlamentu Europejskiego dla przedstawicieli Koalicji Europejskiej, w tym żony pana starosty, poseł Doroty Niedzieli. Aktywność polityczną i kampanijną Marcina Niedzieli widać chociażby w mediach społecznościowych. Nie było go na wczorajszej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu, nie zwołał również, sztabu kryzysowego” – piszą radni PiS

„Niestety może to świadczyć tylko o jednym; sprawy osobiste starosty i zapewne kampanijne jego żony są ważniejsze dla Marcina Niedzieli niż sprawy mieszkańców powiatu oświęcimskiego wobec zagrożenia, które powstało w wyniki opadów deszczu” – oceniają jednoznacznie opozycyjni rajcy.

Fakty Oświęcim ustaliły, że starosta Marcin Niedziela przebywa na urlopie wraz z żoną Dorotą, kandydatką do Parlamentu Europejskiego. Niedzielowie są za granicą, prawie półtora tysiąca kilometrów od Oświęcimia. Ten wypoczynek zaplanowali w grudniu 2018 roku. Wtedy też należało opłacić całą wyprawę.

Obowiązki starosty wypełnia aktualnie wicestarosta oświęcimski Paweł Kobielusz, który przewodniczył dzisiaj posiedzeniu sztabu kryzysowego.

 

Komentarze
 • 23 maja 2019 21:59

  Emerytka

  Dlaczego PiS jest taki niecierpliwy? Jeszcze trochę i niedziela nadejdzie. Będą mieli okazję albo ogłosić, że dzięki niedzieli zdarzają się cuda, cudeńka, bo ich kandydatka zdobyła prawo do trzepania kasy poza Polską, która jej się “będzie należała”, albo posypać głowy popiołem i zapłakiwać się, że niedziela nie była dla nich.

 • 24 maja 2019 12:23

  Zenon_Mol

  Może pojechał na spływ

 • 26 maja 2019 22:23

  Kos77

  Po pierwsze nikt nie jest jasnowidzem żeby przewidzieć co wydarzy się za prawie pół roku. A ma przecież swojego zastępcę p. KOBIELUSZA który pełnił obowiązki pod nieobecność p.Niedzieli. Jak p. SZYDŁO pojechała na spływ a nie miała czasu na spotkanie się z niepełnosprawnymi to jest dobrze. A długo to trwało i nie była za granica

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa