Online o przesiedleniach z Zamojszczyzny

Natalia Janiga  |   Edukacja,Fakty  |   23 grudnia 2022 10:44

Muzeum Auschwitz uruchomiło nową lekcję internetową. Dotyczą przesiedleń ludności z Zamojszczyzny.

Autorką wykładów jest dr Wanda Witek-Malicka z centrum badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

„Lekcja podzielona jest na 18 rozdziałów. Niezwykle ważnym było nakreślenie całego historycznego kontekstu tamtych wydarzeń, dlatego pierwsze części przybliżają tematykę niemieckiej polityki przesiedleńczej w czasie II wojny światowej, a także roli Zamojszczyzny w jej realizacji. Opisany jest zarówno przebieg wysiedleń, jak i historia obozu przejściowego w Zamościu” – tłumaczy Agnieszka Juskowiak Sawicka, kierowniczka e-learningu w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (MCEAH).

Muzeum przygotowało lekcję w językach polskim i angielskim. Można ją znaleźć na edukacyjnej stronie internetowej muzeum Auschwitz.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .