Ona i On dla Nikolki Kurpas – FILM

Redakcja eFO  |   Fakty  |   17 maja 2020 17:01

Kasia i Tomek pobrali się w walentynki. Od gości nie chcieli kwiatów, butelek wina lub kuponów Lotto. Zainicjowali akcję „Ona i On dla Nikolki Kurpas”.

Pomysł zrodził się w głowie Magdy Kapicy z nieformalnej Grupy Pomagaczy, która od pewnego czasu pomaga 13-letniej chorej Nikolce Kurpas z Brzeszcz.

„Kiełkował w mojej głowie już od jakiegoś czasu. Ślub to jedno z najbardziej znaczących wydarzeń w życiu. Wielokrotnie towarzyszyłam młodym parom w przygotowaniu do ich wesela na każdym etapie. Wspólnie zastanawialiśmy się również, jak wspaniałą atmosferę tego dnia przekuć w coś, co nada tym chwilom inny wymiar i poruszy serce gości. Najczęściej dochodziliśmy do  wniosku, że to idealny pretekst do działań charytatywnych” – mówi Magda Kapica.

Zwykle goście weselni oprócz prezentu wręczają nowożeńcom kwiaty, butelkę alkoholu lub kupon Lotto. Magda wymyśliła, że pozaprezentowe dodatki można zastąpić datkiem na rzecz Nikolki Kurpas. Swoim pomysłem podzieliła się z koleżanką Kasią Fudali, która wraz narzeczonym Tomkiem Bławatem planowała ślub w walentynki.

 

Ona i On dla Nikolki Kurpas

Kochani, Grupa Pomagaczy zorganizowała akcję „Ona i On dla Nikolki Kurpas”, czyli dla mnie. Jak wiecie, moja rodzina potrzebuje pieniędzy, dzięki którym przejdę dwie operacje, które zmniejszą moje cierpienia. ❤ Kasia i Tomek byli pierwsi ❤ Drodzy narzeczeni, weźcie z nich przykład. Niech pierwszym owocem waszej miłości będzie pomoc, o którą proszę. Przekonacie się, że dobro wraca. Wasza Nikolka.Członkowie Grupy Pomagaczy zapewniają, że wszystkie młode pary, które zechcą wziąć udział w akcji, mogą liczyć z ich strony na pełne wsparcie w organizacji tej inicjatywy. Można kontaktować się z nimi pod numerami telefonów:Magdalena Kapica – 517 677 939Witold Kuboszek – 576 285 202Więcej u partnera medialnego akcji, portalu Fakty Oświęcim:https://faktyoswiecim.pl/fakty/ona-i-on-dla-nikolki-kurpas-film/

Opublikowany przez Nikolka Kurpas – pomóżcie mi żyć Niedziela, 17 maja 2020

 

Młodzi złapali haczyk

Poprosili swoich gości, by zrezygnowali z „dodatków”. Na sali weselnej 14 lutego 2020 roku wystawili puszkę. Zebrali ponad 1800 złotych, która to kwota trafiła na konto chorej Nikolki.

Reakcja gości na wspólne pomaganie przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Emocje nie miały końca. Miło widzieć, jak bardzo potrafimy się zjednoczyć we wspólnym działaniu na rzecz kogoś, kto tak bardzo gestu pomocy potrzebuje” – cieszy się Magdalena Kapica.

Ponieważ pomysł wypalił, Magda „sprzedała” go swoim przyjaciołom z Grupy Pomagaczy. Tak powstała akcja „Ona i On dla Nikolki Kurpas”, której twarzami są Kasia i Tomek Bławatowie. W krótkim klipie namawiają narzeczonych z całej Polski, by na swoich weselach brali z nich przykład i organizowali zbiórki na rzecz 13-latki z Brzeszcz. Weselne kwiaty zwiędną, a gest pomocy pozostanie na zawsze.

„Marzymy o tym, by był to projekt długofalowy i przyniósł wiele dobrego” – dodają Małgorzata Sikora, Magdalena Kapica i Witold Kuboszek, koordynatorzy akcji.

Członkowie Grupy Pomagaczy zapewniają, że wszystkie młode pary, które zechcą wziąć udział w akcji, mogą liczyć z ich strony na pełne wsparcie w organizacji tej inicjatywy.

Można kontaktować się z nimi pod numerami telefonów:

Magdalena Kapica – 517 677 939

Witold Kuboszek – 576 285 202

 

Zobacz również:

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .