Ogromne zainteresowanie bonem turystycznym – FILM

Jola Wodniak  |   Fakty,Turystyka  |   27 lipca 2020 15:24

Prawie 1500 przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się już do programu Polski Bon Turystyczny.

Od piątku 24 lipca dzwoniąc pod numer telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego. Ze specjalnej infolinii można korzystać przez całą dobę.

Pytania dotyczące bonu można też przesyłać mailem na adres bon@zus.pl

„Przez pierwsze trzy dni od uruchomienia infolinii zadzwoniło na nią około sześć tysięcy osób” – informuje Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Pod numer infolinii mogą dzwonić zarówno osoby prywatne, które chcą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego, jak i podmioty turystyczne, które chcą przystąpić do programu.  Konsultanci wyjaśniają wszelkie wątpliwości dotyczące między innymi prawa do bonu.

Ludzie pytają między innymi o to:

– komu przysługuje bon turystyczny?
– co trzeba zrobić żeby go otrzymać?
– jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS?
– do kiedy bon jest ważny?

Odpowiedzi na pytania można znaleźć również na stronie internetowej polska.travel

 

 

„Realizacja tego świadczenia odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. W sobotę na PUE ZUS ruszyła rejestracja podmiotów turystycznych do programu Polski Bon Turystyczny.

Lista podmiotów rusza 1 sierpnia

W poniedziałek po godzinie dziesiątej ponad 1400 przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Pierwsza lista podmiotów zostanie opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl pierwszego sierpnia.

„Tego dnia bony aktywować będą mogli na platformie PUE ZUS także rodzice dzieci do 18 roku życia” – tłumaczy rzeczniczka.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy.

„Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością – dodatkowy bon w wysokości 500 złotych” – wyjaśnia Szaniawska.

 

 

„Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – dodaje Szaniawska.

Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE dokonujemy aktywacji i  otrzymujemy kod, za pomocą którego płacimy pomiotowi turystycznemu. Kiedy  dokonamy płatności bonem, otrzymamy potwierdzenie tej płatności sms.

Lista zarejestrowanych podmiotów będzie udostępniana na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej. POT ma też ustalać prawo do bonu na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i sprawdzać  uprawnienia podmiotów turystycznych.

Kto może przyjmować płatności bonem?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą turystycznym lub organizacją pożytku publicznego realizującą usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, możesz się znaleźć na naszej liście podmiotów i przyjmować płatności bonem turystycznym.

Wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS)

Zobacz instrukcję:

 

 

Zobacz również:

Bon turystyczny tylko w PUE – AUDIO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa