Ogłoszenia o pracę na… oświęcimskich drzewach – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   15 września 2020 15:42

W wielu punktach Oświęcimia pojawiły się ogłoszenia o pracę. Nie zawisły jednak na tablicach ogłoszeń, których w mieście nie brakuje, ale na drzewach.

„Praca dla ciebie! Nowa oferta, Bieruń. Szukamy osób do pracy na stanowiskach pakowacz, pracownik linii produkcyjnej” – czytamy na ogłoszeniu.

W nagłówku nazwa firmy, agencji zatrudnienia Randstad, pod ogłoszeniem numery telefonów, adres pocztowy i e-mailowy. Takie kartki formatu A4 pojawiają się na drzewach w Oświęcimiu od co najmniej kilkunastu dni.

 

„Umieszczanie ogłoszeń poza wyznaczonymi tablicami jest zabronione” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Wieszanie ogłoszeń, plakatów, afiszów, apelów, ulotek w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym jest wykroczeniem zapisanym w artykule 63 a „Kodeksu wykroczeń”. Za jego popełnienie grozi kara ograniczenia wolności, albo grzywny.

Wydaje się mało prawdopodobne, by w tak poważnej agencji zatrudnienia, jak Randstad, o tym nie wiedzieli. Reporter Faktów Oświęcim zadzwonił zatem na jeden z numerów z ogłoszenia, by podjąć interwencję.

„Umieszczaniem ogłoszeń zajmuje się firma zewnętrzna i ta czynność jest niejako poza naszą kontrolą. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, by nieprawidłowo powieszone ogłoszenia zostały usunięte, a kolejne były umieszczane zgodnie z prawem” – usłyszeliśmy w agencji Randstad.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa