#OdważSię

Materiał sponsorowany  |   Fakty,Styl życia  |   18 października 2021 05:00

Czas pandemii, ciągłe siedzenie w domu, podjadanie i brak ruchu spowodowały znaczy wzrost wagi przeciętego Polaka o około 6 kg. Najbardziej ucierpiały dzieci, które w ostatnich latach i tak tyły najszybciej w Europie, a przykute do komputerów podczas lekcji on-line wysunęły się na prowadzenie w tym niechlubnym rankingu.

Przyczyny nadwagi i otyłości są różne

Mogą wpływać na nie czynniki genetyczne, choroby, leki, ale najczęstszą przyczyną nieprawidłowej masy ciała jest nadmierne spożywanie żywności. Problemem jest nie tylko ilość spożywanego pokarmu, ale również jego jakość. Poprzez zaawansowany konsumpcjonizm i dostęp do różnorodności na półkach sklepowych kupujemy i zjadamy więcej niż nasz organizm potrzebuje.

Skład produktów najczęściej wybieranych podczas rutynowych zakupów również pozostawia wiele do życzenia. W konsekwencji doprowadzamy do szeregu chorób m.in. zespołu metabolicznego, cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy, chorób stawów, osteoporozy, a także nowotworów.

Problemu z nadmierną wagą nie można bagatelizować zwłaszcza u najmłodszych ponieważ odbije się to na nich w przyszłość, bo jak wiemy… otyłe dziecko = otyły dorosły, a ponadto bardzo często nadwaga zmniejsza poczucie własnej wartości oraz wpływa na brak akceptacji wśród rówieśników. 

Nie ma na co czekać, trzeba reagować

Podstawą musi być zmiana nawyków żywieniowych i diety. Taki krok podjęła Pani Dorota. Z naszą pomocą udało jej się  stracić już 10 kg. Obecnie zaczynamy proces stabilizacji który ma na celu utrwalenie wyniku i zapobiegnięcie efektowi jo-jo. Na kuracji z Panią Dorotą małymi krokami wprowadzałyśmy zdrowe nawyki żywieniowe.

Największą obawą były ulubione słodycze które zamieniła na świeże owoce i produkty błonnikowe. Dzięki temu wyregulowałyśmy poziom glukozy we krwi, dlatego nie było tak dużej chęci na coś słodkiego.

Marzeniem Pani Doroty było pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i poprawa wydolności organizmu. Obecnie jest bardzo zadowolona z uzyskanego efektu i  nie ma zamiaru wracać do starych nawyków.

Ruszamy właśnie z akcją #odważsię, podczas której można skorzystać z BEZPŁATNYCH KONSULTACJI DIETEYCZNYCH, w ramach których zupełnie bez zobowiązań porozmawiasz z dietetykiem, zostanie przeprowadzony wywiad zdrowotny oraz analiza składu ciała czyli zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody metabolicznej.

Dodatkowo każda osoba, która  nas odwiedzi otrzyma materiały merytoryczne dotyczące dbania o odporność, natomiast osoby które zdecydują się  rozpocząć kuracje w naszym Centrum Dietetycznym otrzymają książkę z przepisami oraz będą mogły wziąć udział w konkursie.

Umów się na bezpłatną konsultację w Naturhouse Oświęcim – telefonicznie pod numerem telefonu 510 163 844, stacjonarnie: Oświęcim ul. Sienkiewicza 9 lub rezerwuj wizytę on line rezerwacje.naturhouse-polska.pl

Centrum Dietetyczne Naturhouse – Oświęcim
ul. Sienkiewicza 9 (nowa lokalizacja)
Tel: 510 163 844
oswiecim.sienkiewicza@naturhouse-polska.com

Facebook.com/naturhouse.oswiecim

ZAPISZ SIĘ NA WIZYTĘ

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9:00 – 19:00
Wtorek: 7:00 – 17:00
Środa: 9:00 – 19:00
Czwartek: 0:00 – 19:00
Piątek: 7:00 – 17:00

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .