Odszedł Władysław Zawadzki

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 lipca 2020 13:26

W wieku 63 lat odszedł Władysław Zawadzki, samorządowiec, społecznik wieloletni dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu.

Władysław Zawadzki od 1998 do 2014 roku był radnym Rady Miejskiej w Brzeszczach. Przez cztery lata stał na jej czele, kolejne cztery pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Pracował też w Radzie Sołeckiej Przecieszyna, gdzie mieszkał

„Swoją pracę w radzie traktował jako służbę na rzecz rozwoju gminy i pracę dla poprawy warunków życia w naszym regionie” – mówi Teresa Jankowska, była burmistrz Brzeszcz, a obecnie członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

40 lat temu związał się ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu. Przez 20 lat był dyrektorem tej placówki. Starał się stworzyć godziwe warunki osobom o szczególnych potrzebach, jakimi są dzieci niepełnosprawne fizycznie i umysłowo.

Działał w wielu stowarzyszeniach. Brał udział w organizacji wielu inicjatyw kulturalnych. Był wielokrotnym komandorem brzeszczańskich rodzinnych rajdów rowerowych. Odszedł nagle.

Uroczystości pogrzebowe Władysława Zawadzkiego rozpoczną się w sobotę 4 lipca o godzinie 14 mszą święta żałobną w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Przecieszynie.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa