Reklama
24 czerwca 2026, środa
Odszedł Witold Figiel, lekarz i były radny w Oświęcimiu
- Paweł Wodniak
- 19 sierpnia 2024
- 13:36
Reklama
W wieku 72 lat zmarł Witold Figiel. Zasiadał w Radzie Miasta Oświęcimia. Przede wszystkim był jednak lekarzem w przychodni na osiedlu Zasole.
Zajmował się jednak nie tylko swoimi pacjentami. Witoldowi Figlowi droga była cała społeczność miasta. Dlatego też podjął się pracy samorządowej na rzecz mieszkańców, będąc radnym piątej i siódmej kadencji. Witold Figiel był mężem, ojcem i dziadkiem.„To ogromna strata dla naszej społeczności. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia” - napisał Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.Re-Plast Unia Oświęcim w mediach społecznościowych przypomniał, że doktor Figiel w latach 80. i 90. był lekarzem oświęcimskich hokeistów. Ostatnie pożegnanie oświęcimianina nastąpi we wtorek 20 sierpnia. Nabożeństwo żałobne w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu rozpocznie się o godzinie 14. Następnie rodzina, bliscy, znajomi, współpracownicy i zapewne pacjenci odprowadzą zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.