Odszedł Sławomir Kurzak

Paweł Obstarczyk  |   Fakty,Fakty mocno sportowe  |   7 czerwca 2020 17:18

Dzisiaj, w wieku 66 lat odszedł Sławomir Kurzak, który w Oświęcimiu przez długie lata uczył tańca towarzyskiego tysiące mieszkańców miasta i okolic.

Sławomir Kurzak był wieloletnim instruktorem tańca, najpierw w Zakładowym Domu Kultury w Oświęcimiu, a następnie w Oświęcimskim Centrum Kultury. Był osobą ogólnie znana i lubianą w grodzie nad Sołą.

„Uśmiechnięty, wesoły, otwarty, takiego go pamiętam. Był bardzo dobrym trenerem tańca i umiał wyłapać talenty taneczne. Był organizatorem pierwszych gali tanecznych w Oświęcimiu. Potrafił nauczyć tańczyć zarówno przedszkolaków jak i seniorów” – powiedziała Faktom Oświęcim Karina Steizer-Szczerbowska, w której Sławomir Kurzak zaszczepił miłość do tańca.

Sławomir Kurzak był współtwórcą sukcesów wielu tancerzy na scenie wyczynowej i profesjonalnej. Prowadził zajęcia dla amatorów tańca towarzyskiego z kilku pokoleń. Prowadził zajęcia na bardzo różnym poziomie zaangażowania.

Zmarł dzisiaj w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .