Odszedł Marcin Niedziela, starosta oświęcimski

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 września 2021 08:34

Wczoraj przed północą w swoim domu w Kętach zmarł Marcin Niedziela, starosta powiatu oświęcimskiego. 2 listopada skończyłby 57 lat.

Marcin Niedziela był przedsiębiorcą. Swoją działalność polityczną rozpoczął od pracy dla ruchu Stu. W Platformie Obywatelskiej działał od ponad 20 lat, czyli od początku jej istnienia. W grudniu 2001 roku wraz z żoną Dorotą, obecną poseł na Sejm RP, i przyjaciółmi zakładał koło PO w Kętach. Był wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie oświęcimskim.

W ławach Rady Powiatu w Oświęcimiu zasiadł pierwszy raz w 2010 roku. Na początku swojej trzeciej kadencji radnego większość koalicyjna wybrała go na stanowisko starosty oświęcimskiego.

Marcin Niedziela zmagał się z chorobą nowotworową.

Dzisiaj rano flagi na budynku Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu zostały opuszczone do połowy masztu i okryte kirem.

Zespół Faktów Oświęcim składa żonie, córkom, bliskim i współpracownikom Marcina Niedzieli wyrazy współczucia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .