Oddaj krew przed meczem Szósty dla Sześciu – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Styl życia  |   5 listopada 2019 11:05

W sobotę 9 listopada Klub HDK-PCK im. Dzieci Oświęcimia przed meczem charytatywnym Szósty dla Sześciu organizuje akcję krwiodawstwa Pomoc ma Moc.

Akcja odbędzie się przed meczem, w którym kije skrzyżują Przyjaciele Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy z Hokejową Reprezentacją Artystów Polskich, w godzinach 12.30-17.

„Przypominamy, że osoby chcące oddać krew podczas tej akcji, jak i bezpośrednio po oddaniu krwi, nie mogą być jedynymi opiekunami dzieci nieletnich. Chodzi o bezpieczeństwo dawcy jak i towarzyszących dzieci” – mówi Mirosław Bryg z klubu HDK-PCK im. ”Dzieci Oświęcimia”.

Zgłaszający się do oddania krwi (18-65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:
– dowód osobisty,
– legitymację studencką,
– prawo jazdy,
– paszport,
– dawca wielokrotny – również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie sześciu miesięcy, w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu.

„Zapraszamy do oddawania krwi w sobotę 9 listopada w godzinach 12.30-17, akcja odbędzie się w sali gimnastycznej hali lodowej” – zapraszają organizatorzy.

 

 

Zobacz również:

Charytatywny Mecz Hokejowy dla sześciorga chorych dzieci – FILMY

Charytatywni hokeiści MOWP trenują – FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .