Odczarujmy Oświęcim. Zagłosuj na projekt eFO

Jola Wodniak  |   Fakty  |   16 września 2019 08:12

Codziennie chodzimy ulicami Oświęcimia, zupełnie nie zwracając uwagi na to, jaki jest. Odczarujmy Oświęcim i poznajmy jego głównie historyczne piękno.

Do końca miesiąca można głosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. W Faktach Oświęcim powstał pomysł „Odczarujmy Oświęcim”, którym chcemy pokazać, że gród nad Sołą ma swoją ponad 800-letnią historią i jest ciekawym miejscem spędzania wolnego czasu.

Projekt ma za zadanie odczarować Oświęcim, jako miasto – obóz i pokazać grupom zwiedzających historyczny i współczesny, sportowy i zabytkowy. Wraz z przewodnikiem miejskim w ciekawy sposób pokażemy też artystyczny charakter miasta poprzez wykonanie portalu prezentującego i promującego nowe kierunki turystyczne Oświęcimia.

Odczarujmy Oświęcim to cykl bezpłatnych wycieczek dla odwiedzających i mieszkańców nowymi szlakami turystycznymi.

Proponowane spacery:

– Szlak Murali
– Oświęcim dzisiaj, lecz w cieniu historii
– Oświęcimski Sport
– Szlak Świątyń
– Oszpicin – Historia Żydowskiego Oświęcimia
– Historyczny Oświęcim

Głosowanie

Głosować można każda osoba powyżej 16. roku życia mieszkająca w powiatach: oświęcimskim, chrzanowskim, olkuskim, czy wadowickim. Głos można oddać na zadanie MZA6 na stronie bo.malopolska.pl lub przyjść do agendy zamiejscowej UMWM w Oświęcimiu, przy ulicy Śniadeckiego 21 i tam znaczyć swój głos na wersji papierowej – w polu “kod zadania” wpisać MZA6.

Bardzo ważne jest, by oddać swój głos tylko na jedno zadanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosując na kilka zadać głos w każdym przypadku jest nieważny. Aby prawidłowo oddać głos, należy podać numer PESEL oraz wybrać swój (jeden) powiat zamieszkania, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.

Głosowanie trwa do 30 września.

Odczarujmy razem Oświęcim, pospacerujmy razem po grodzie nad Sołą?

>> ZAGŁOSUJ <<

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa