Odblaskowa szkoła w Radiu Rampa w USA

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   2 listopada 2016 16:17

W tym tygodniu burmistrz Nowego Jorku ogłosił, że przeznacza 1,5 miliona dolarów na „oświecenie” mieszkańców, o tym, że po zmroku należy być bardziej ostrożnym na drodze. W Polsce akcja taka organizowana jest od kilku lat. Zobaczcie, szkoła w Porębie Wielkiej, pod Oświęcimiem, jest niewielka, ale ich działania robią wielką różnicę.

Tymi słowami radio rampa z Nowego Jorku mówiło o akcji Odblaskowa Szkoła w Porębie Wielkiej. W ramach konkursu Odblaskowa szkoła uczniowie klas starszych na lekcjach języka angielskiego mogli poznać 10 ciekawostek związanych z przepisami ruchu drogowego w różnych zakątkach świata i przekonać się, że prawa te dotyczą nie tylko ludzi, ale również zwierząt.

– Zależy nam na tym, by z efektami naszej pracy zapoznało się jak największe gremium, a co za tym idzie, by jak najwięcej ludzi dostrzegło potrzebę bycia widocznym, a przez to bezpiecznym na drodze – relacjonuje Anna Szarzec ze szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej. – Dlatego też przedstawiamy efekty naszych działań w Internecie, na łamach prasy lokalnej czy poprzez audycje radiowe.

Anna Szarzec i Urszula Mitoraj, koordynatorki akcji wzbudziły zainteresowanie akcją polonii w Stanach Zjednoczonych i nawiązały kontakt z rozgłośnią radiową w USA, jaką jest Radio Rampa na Brooklinie w Nowym Jorku.

– Współzałożycielka radia jak się okazało, swoje korzenie ma nie gdzie indziej jak w Porębie Wielkiej – dodaje Urszula Mitoraj. Więcej można obejrzeć TUTAJ.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .