Odbierali posiłek z restauracji. Zauważyli pijanego kierowcę

Redakcja eFO  |   Fakty  |   4 sierpnia 2021 11:52

Pijany kierowca wpadł dzięki spostrzegawczości małżeństwa, które przyjechało odebrać posiłek z restauracji.

Do zdarzenia doszło w Kętach

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach z rąk mieszkańców Śląska, przejęli  47-letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 2,8 promila alkoholu.  

Małżeństwo przyjechało do restauracji odebrać zamówiony na wynos posiłek. Obok nich zaparkował ford zza którego kierownicy wysiadł zataczający się mężczyzna. 

Para zareagowała natychmiast

„Ujęli mężczyznę, któremu zabrali kluczyki od forda, po czym poinformowali policję dzwoniąc na numer alarmowy 112” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę którym okazał się  47-letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu policji.

„Na wyróżnienie oraz szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo Pani Michalina i Mateusz, którzy  będąc świadkami przestępstwa zareagowali błyskawicznie. Dzięki ich obywatelskiej interwencji nietrzeźwy kierowca nie mógł kontynuować jazdy, a już wkrótce poniesie konsekwencje swojego karygodnego czynu” – dodaje rzeczniczka.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .