Od 1,5 do 2,3 promila na drogach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 października 2021 15:15

Jeden potencjalny drogowy morderca wpadł, bo wypatrzył go inny kierowca. Pozostałych pijanych kierujących zatrzymali policjanci.

21-letni kierowca samochodu pomocy drogowej na ulicy Długiej w Polance Wielkiej dostrzegł skodę, której kierowca jechał slalomem i wykonywał inne dziwne manewry.

Młodzieniec, podejrzewając, że ma do czynienia z pijanym kierowcą, wybrał numer alarmowy 112. Chwilę później informacja dotarła do patroli oświęcimskiej policji. Jeden z nich na ulicy Wspólnej w Polance zatrzymał opisywany samochód.

Za kierownicą siedział 69-letni mieszkaniec Przeciszowa. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo należą się panu Bartłomiejowi z Osieka, który pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę, stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego” – komentuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mundurowi z oświęcimskiej drogówki pełnili nocną służbę m.in. w gminie Zator. Jadąc ulicą Bugajską w sercu Doliny Karpia zatrzymali skuter, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. 53-latek z Wadowic siadł na skuter, mając 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jadący slalomem samochód policjanci, tym razem z Kęt, zobaczyli na ulicy Prusa w Nowej Wsi. Zatrzymali volkswagena, a gdy kierująca nim kobieta opuściła szybę, poczuli intensywną woń alkoholu. 56-latka z gminy Kęty miała 2,1 promila alkoholu w organizmie.

W ręce mundurowych wpadł także rowerzysta. Mundurowi z drogówki pełnili służbę w Starym Mieście w Oświęcimiu. W biały dzień na ulicy Zamkowej natknęli się na cyklistę, który jechał całą szerokością drogi. Badanie stanu trzeźwości miejscowego 55-latka wykazało 2,2 promila alkoholu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .