Obwodnica zacznie służyć dopiero w marcu

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   20 lutego 2018

Pierwsze samochody przejadą północną obwodnicą Oświęcimia dopiero w marcu. Pierwotnie droga miała być gotowa cztery miesiące temu.

Na oddanie do użytku ponad stumilionowej inwestycji kierowcy czekają z niecierpliwością. Tym bardziej, że terminy zakończenia tej realizacji drogowcy przekładali kilka razy. Ostatni mówił o drugiej połowie lutego, jednak i ten ulegnie przesunięciu.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie jeszcze w tym tygodniu spodziewa się kolejnej kontroli obwodnicy.

„Mamy nadzieję, że później zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie pięciokilometrowej północnej obwodnicy Oświęcimia może nastąpić około 5-6 marca” – mówi Roman Leśniak, rzecznik ZDW.

Trakt prowadzi od ronda u zbiegu ulic Chemików, Fabrycznej i Olszewskiego na drodze krajowej nr 44 w Oświęcimiu do ulicy Krakowskiej w Bobrku, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 933. Obwodnica wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy między Śląskiem i Krakowem, a także odkorkuje sam Oświęcim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa