Obwodnica i trzeci most w Oświęcimiu. Fakt czy kiełbasa wyborcza?

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 października 2019 16:51

Obwodnica Oświęcimia, łącząca miasto z drogą ekspresową S1, kolejny raz pojawia się w przestrzeni medialnej przy okazji wyborów. Czy w końcu powstanie?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że już niebawem do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, a następnie na platformie zakupowej GDDKiA, trafi pierwszy z przetargów na realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim.

Mowa o dwóch odcinkach. Jeden ma liczyć około 40 kilometrów i łączyć Mysłowice z Bielskiem-Białą.

„Na przełomie roku ogłosimy jeszcze przetarg na obwodnicę Oświęcimia łączącą się z S1” – podaje dyrekcja na swojej stronie internetowej.

Ten dziewięciokilometrowy odcinek ma połączyć miasto właśnie z traktem bielsko-mysłowickim. Przejdzie przez Pławy, przetnie ulice Ostatni Etap i Legionów przy klasztorze karmelitanek. Trakt pobiegnie nowym mostem na Kamieniec, dalej w okolice ogródków działkowych w Zaborzu i za Castoramą włączy się do drogi krajowej nr 44.

 

Komentarze
 • 6 października 2019 21:56

  hotin

  Witam. Mam pytanie do redakcji FO , dlaczego macie takowe wątpliwości co do ruszenia prac związanych z trasą S-1. Przecież rząd PiS zagwarantował te pieniądze w budżecie na ten i przyszły rok,a wy nadal w Matrixsie żyjecie jak za POprzedniej władzy mającej w naszym regionie 6-ściu przedstawicieli do Sejmu RP z naczelnym cieciem RP Pawłem G. kapciowym Tuska którzy w tej sprawie tylko udawali że cokolwiek robią.

 • 6 października 2019 22:27

  hotin

  – Planujemy w trzecim kwartale roku 2019 wszcząć postępowanie przetargowe, następnie w połowie 2020 r. podpisać umowę. Rozpoczęcie robót budowlanych – III kwartał 2021 roku, a zakończenie inwestycji III kwartał 2023 r. – poinformował Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.
  Mapa przebiegu drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Bielsko Biała. Mapa: GDDKIA

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa