Obchody rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w Jerozolimie bez Andrzeja Dudy – FILM

x-news / Agencja TVN  |   Fakty  |   9 stycznia 2020 05:13

Andrzej Duda nie uda się do Jerozolimy na uroczystości związane z 75. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Prezydent tłumaczył, że decyzja jest spowodowana faktem, że nie przewidziano możliwości jego wypowiedzi podczas obchodów.

„Nie widzę powodu, dlaczego miałby wystąpić prezydent Rosji, Niemiec, Francji, przedstawiciel Wielkiej Brytanii i USA, w takim miejscu, w związku z taką rocznicą, a nie mógłby się wypowiedzieć prezydent Polski” – argumentował.

Duda podkreślił, że jest to szczególnie istotne w związku z próbami zakłamania prawdy historycznej przez Władimira Putina, co – zdaniem prezydenta Polski – ma na celu poniżenie polskiego społeczeństwa.

Jak przekazał Andrzej Duda, rząd Mateusza Morawieckiego ma podobny pogląd na kwestię wyjazdu do Jerozolimy.

„Najważniejszym dniem, w którym świat od wielu lat obchodzi Światowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu, jest 27 stycznia” – dodał prezydent Polski.

Wtedy też odbędą się uroczystości na terenie byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

 

Komentarze
  • 9 stycznia 2020 09:54

    Leszek

    Szanowni Państwo.
    Nie: “Andrzej Duda nie uda się … “. Tym bardziej nie: “Duda podkreślił … “.
    Zdecydowanie tak: “Prezydent Andrzej Duda … “.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa