O sprawie wypadku Beaty Szydło zdecyduje oświęcimski sąd – FILM

0 x-news  |   Fakty  |   14 czerwca 2018

Proces Sebastiana K. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło będzie toczył się w przed Sądem Rejonowym w Oświęcimiu.

Takie postanowienie wydał Sąd Apelacyjny, który odrzucił wniosek oświęcimskiej rejonówki w sprawie przeniesienia procesu. Prośbę uzasadniano szczególną zawiłością i wagą sprawy.

“Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na co dzień orzeka w sprawach dotyczących wypadków drogowych. Dysponuje dużym doświadczeniem orzeczniczym w tym zakresie” – tłumaczył Tomasz Szymański z Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Jak dodał, udział w wypadku ówczesnej premier nie powinien wpłynąć na prawno-karną ocenę zachowania oskarżonego. “Ta kwestia jest zupełnie niezależna od odpowiedzialności Sebastiana K.” – zaznaczył

Do wypadku doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu. 21-latek, podczas wykonywania skrętu w lewo, uderzył w wyprzedzający go rządowy samochód premier Beaty Szydło. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, lecz nie przyznał się do winy.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa