O energii ze źródeł odnawialnych w Polsce i Małopolsce

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 listopada 2021 18:31

Sprawiedliwa transformacja energetyczna musi być jednym z najważniejszych wyzwań cywilizacyjnych dla Małopolski i całej Polski.

Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP w czasie Szczytu Klimatycznego w Glasgow COP 26 podjęło stanowisko w sprawie realizacji sprawiedliwej transformacji polskiej energetyki oraz radykalnego zwiększania udziału energii ze źródeł odnawialnych (OZE).

Dokument pozytywnie zaopiniowali Jerzy Buzek, były premier, i senator Zygmunt Frankiewicz, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz prezes Związku Miast Polskich.

„Z największą satysfakcją i uznaniem przeczytałem wypracowane stanowisko stowarzyszenia w związku z COP 26 w Glasgow. Gratuluję Ci i wszystkim Twoim współpracownikom, cieszę się, że wszędzie gdzie jesteś i działasz zostawiasz tak pozytywne ślady swojej aktywności” – napisał Jerzy Buzek w liście do Kazimierza Barczyka, przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .