O dwóch Szwedach, którzy ukradli „Pasom” półfinał – FOTO

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   14 marca 2024 20:36

Dwaj Szwedzi skradli w czwartek show i wprowadzili Re-Plast Unię Oświęcim do półfinału play-off. A wszystko na oświęcimskim lodowisku.

Kapitalny Linus Lundin, który w tak niesamowicie ważnym meczu zachował czyste konto i zadający jedyny, rozstrzygający cios na krótko przed końcem Daniel Olsson Trkulja.

Nieprawdopodobne emocje towarzyszyły ostatniemu starciu ćwierćfinałowemu, które miało wyłonić półfinalistę z pary oświęcimsko-krakowskiej. W hali przy ulicy Chemików było dziś bardzo gorąco.

Oświęcimski plan był prosty. Jak się uda szybko otworzyć wynik, ale najlepiej go podwyższyć i spokojnie grać swoje. Wiadomo było, że im dłużej będzie się utrzymywał rezultat remisowy, tym na tafli będzie bardziej nerwowo.

A nerwy są złym doradcą

Pierwsza tercja nie przyniosła jednak otwarcia wyniku. Mógł to zrobić Adam Raska, który przegrał ze świetnie grającym tego dnia w bramce Unii Linusem Lundinem. Swoje okazje mieli też biało-niebiescy, ale na swoim fachu doskonale zna się także Matthew Robson.

Wynik bezbramkowy utrzymywał się tak długo, że kibice o słabszych nerwach zamykali oczy po akcjach „Pasów”. W trzeciej tercji rosła jednak już przewaga oświęcimian, którzy dopięli swego na 5 minut przed końcem. Golkipera Cracovii „na raty” pokonał  Daniel Olsson Trkulja i hala eksplodowała.

Trener Rudolf Rohacek wycofał jeszcze bramkarza, ale wynik już się nie zmienił. Po niesamowitym spektaklu w półfinale zagra Re-Plast Unia. Takie zwycięstwa, wydarte i wyszarpane smakują szczególnie. Oby ten sukces jeszcze bardziej „nakręcił” zespół przed czekającymi biało-niebieskich półfinałami z GKS Tychy.

Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)Bramki: 1:0 Olsson Trkulja (Jakobsons, Sadłocha) 54.59. Sędziowali: Sebastian Kryś, Paweł Breske (główni), Grzegorz Cytawa, Maciej Byczkowski (liniowi).

Kary: 2 i 4 minuty.

Widzów: 3.000.

Stan play-off: 4:3 dla Re-Plast Unii i awans do półfinału play-off.

Re-Plast Unia: Lundin – Diukow, Jakobsons, Denyskin, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Olsson Trkulja, Heikkinen – Bezuska, Ackered, Sadłocha, Krzemień, Lorraine – Łukawski, Noworyta, S. Kowalówka, Wanat, Sołtys. Trener: Nik Zupancić.