Nowy park handlowy powstanie w Oświęcimiu

Redakcja FO  |   Fakty  |   12 sierpnia 2020 12:31

Deweloper Trei Real Estate Poland zapowiada obiekt sieci Vendo Park w Oświęcimiu. Na działce o powierzchni zabudowy blisko 15 tysięcy metrów kwadratowych powstanie park handlowy z parkingiem.

Przewidywana powierzchnia najmu Vendo Parku przy ulicy Legionów w Oświęcimiu to około 5 300 mkw. Przestrzeń ta będzie zagospodarowana przez co najmniej siedmiu najemców z różnych branż. Na terenie obiektu powstanie parking liczący 116 miejsc postojowych. Obecnie deweloper wraz z architektami ze studia Plus 8 przygotowują projekt budowlany niezbędny do pozyskania pozwolenia na budowę.

„Polacy coraz częściej wybierają małe obiekty handlowe, w których odpowiednio dobrany mix sklepów zaspokaja wiele potrzeb zakupowych w jednym miejscu. Rosnąca rola parków handlowych sprawia, że rozwój naszej sieci jest odpowiedzią na realne trendy rynku i naturalnym kierunkiem umacniania marki Vendo Park, którą doceniają klienci w całym kraju” – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Strategia rozwoju sieci Vendo Park w Polsce zakłada oddanie do użytku 6-7 obiektów handlowych rocznie. W tym roku otwarto już parki w Jaworze i Płocku, a plany Trei zakładają ponadto finalizację inwestycji w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Zielonce, Łukowie i Władysławowie.

 

„Wciąż rozważamy nowe lokalizacje, stąd decyzja o zakupie działki w województwie małopolskim. Trwa proces komercjalizacji i rozmowy z markami zainteresowanymi wejściem na rynek oświęcimski. Jednocześnie przygotowujemy się do złożenia we wrześniu wniosku o pozwolenie na budowę, aby następnie wybrać generalnego wykonawcę inwestycji” – dodaje Jacek Wesołowski.
Galeria Oświęcim

Galeria Oświęcim

Międzynarodowa grupa Trei Real Estate, z siedzibą w Niemczech, rozwija sieć Vendo Parków w Polsce, Czechach i na Słowacji. Łącznie powstało już 27 obiektów, z czego 17 zlokalizowanych jest w naszym kraju. Trei Real Estate Poland zarządza łącznie 124 obiektami handlowymi w Polsce.

Trei planuje zakończenie inwestycji w drugim kwartale 2021 roku
Pierwszym najemcą Vendo Parku w Oświecimiu jest dyskont Netto. Park będzie sąsiadował z Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży oraz sklepem Biedronka.
Zachęcamy do wzięcia udziału w sondzie eFO (można wybrać dwie odpowiedzi):

 

Gdzie najczęściej dokonujesz zakupów?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa