Nowy mural cieszy oko – FILM

Jola Wodniak  |   Fakty  |   16 lipca 2021 17:39

Niespełna 30 godzin trwały prace nad nowym, oświęcimskim muralem. Namalowali go Anna Wardęga-Czaja i Marcin Czaja, mąż artystki.

Mural powstał na ogrodzeniu parku Pokoju w Oświęcimiu, tuż za dobrze znanym oświęcimianom „wielorybem”. Na muralu widać uśmiechniętych, różnorodnych ludzi, gołębia, połączone dłonie i roślinność, która ma symbolizować wzrastanie.

„Chciałam, by mural miał pozytywny charakter. Mam nadzieję, że będzie spodoba się mieszkańcom Oświęcimia” – mówi Faktom Oświęcim Anna Wardęga-Czaja, autorka projektu.

Oświęcimski magistrat na projekt i wykonanie tworzył konkurs. Zwyciężyła Anna Wardęga-Czaja, studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pomagał jej mąż – Marcin Czaja, który jest wykładowca akademickim. 

 

 

Małżeństwo na swoim koncie ma prawie dwadzieścia murali, oboje startują w konkursach i często je wygrywają.

„Jest to nasz sposób na zwiedzanie Polski oraz możliwość pozostawienia po sobie śladu” – wyjaśnia artystka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .