Nowe stroje dla piłkarek z Iskry Brzezinka – FILM, FOTO

Materiał sponsorowany  |   Fakty  |   23 kwietnia 2018

Małe piłkarki Iskry Brzezinka zaprezentowały nowe stroje sportowe ufundowane przez gminę Oświęcim. Po chwili ich klubowe koleżanki rozegrały ważny mecz.

Nowo utworzony Kobiecy Klub Piłki Nożnej Iskra Brzezinka korzysta z pomocy samorządów. Jego działalność wspierają Urząd Gminy Oświęcim i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

„Nasza kobieca piłka nożna to prawdziwa perełka, bo jeżeli chodzi o rozgrywki na najwyższym szczeblu, jest bardzo wysoko. Szczerze podziwiam i doceniam ciężką pracę, jaką wykonuje zarząd klubu, i staram się ją wspierać” – mówi Albert Bartosz, wójt gminy Oświęcim.

„Wyjazdy na mecze, opłaty sędziowskie i związkowe, to wszystko kosztuje. Bez współpracy z samorządami, lokalnymi organizacjami, czy małymi firmami, które też nas wspierają, bez tego wszystkiego klub nie mógłby działać” – ocenia Łukasz Mędrysa, prezes KKPN Iskra Brzezinka.

Dziewczęta z Akademii Futbolu miały tego dnia okazję przekonać się na własne oczy, jak trudne wyzwania je czekają. W trzecioligowym spotkaniu Prądniczanka Kraków pokonała ich starsze koleżanki z Iskry Brzezinka 2:0.

Poniżej prezentujemy podsumowanie finansowania Ludowych Klubów Sportowych z gminy Oświęcim w 2018 roku przez samorząd lokalny.

 

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa