Nowa karetka dla oświęcimskiego szpitala

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   24 września 2019 19:11

Do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu trafi nowa karetka pogotowia ratunkowego. Jej zakup sfinansuje rząd w ramach „Programu wymiany ambulansów”.

Z ministerialną umową do Oświęcimia przyjechała Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister podpisała dokument w wersji elektronicznej wraz z Andrzejem Jakubowskim, pełniącym obowiązki Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

„Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani taką decyzją. Nasz tabor jest być może odpowiadający wymaganiom, jednak podlega sukcesywnemu zużyciu i tego typu wsparcie jest dla naszego zakładu doskonałym rozwiązaniem” – ocenił w trakcie przekazania symbolicznego czeku na 400 tysięcy złotych dyrektor Jakubowski.

Na cały program rząd przeznaczył 80 milionów złotych. Umożliwi to zakup 200 karetek dla ratownictwa medycznego w całym kraju. 16 ambulansów trafi do Małopolski, w tym sześć do powiatów Małopolski Zachodniej.

„Przyjęliśmy, że przekażemy fundusze zespołom opieki zdrowotnej, które wykazują w systemie karetki starsze, niż sześć lat i z odpowiednio dużym przebiegiem. W ZOZ w Oświęcimiu jest taki jeden mocno wyeksploatowany samochód, stąd pieniądze na karetkę dla Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu z przeznaczeniem na podstację w Brzeszczach. Tam funkcjonuje karetka najstarsza i najbardziej wyeksploatowana” – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko.

Zapewniła, że nowy sprzęt będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy Brzeszcze i powiatu oświęcimskiego, przypominając, że ratownictwo medyczne jest aterytorialne.

„Sprawny samochód, to czas dojazdu, a czas dojazdu w wielu momentach warunkuje przeżycie. Dlatego tak ważne jest, byśmy się posługiwali sprawnymi i nowoczesnymi karetkami. To także komfort transportu pacjenta i pracy ratowników medycznych” – dodała wiceminister zdrowia na spotkaniu w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa