Niepełnosprawny z Chrzanowa znalazł się w Oświęcimiu

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 grudnia 2018 14:10

Policjanci z Oświęcimia odnaleźli zaginionego mężczyznę. Wyraźnie zagubiony niepełnosprawny z Chrzanowa błąkał się nieopodal galerii handlowej Niwa.

Mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełnili służbę na osiedlu Zasole i okolicach w Oświęcimiu. Na ulicy Powstańców Śląskich w rejonie stacji benzynowej dostrzegli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Sprawiał wrażenie człowieka, który nie wie, gdzie jest i dokąd pójść dalej.

Kiedy funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, dostrzegli jego podobieństwo, do poszukiwanego zaginionego podopiecznego jednego z chrzanowskich domów pomocy społecznej. Podczas rozmowy okazało się, że to faktycznie 43-latek z placówki w Chrzanowie. Policjanci odwieźli go do miejsca, w ktorym powinien przebywać.

„Apelujemy o zwracanie uwagi na podobne przypadki i reagowanie, gdy zauważymy, że  osoba sprawia wrażenie zagubionej i zdezorientowanej. Wystarczy zaoferować pomoc, a po potwierdzeniu, że pomoc jest potrzebna,  należy powiadomić służby” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa