Niemowlak z pijanymi rodzicami

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 kwietnia 2017 20:41

On miał ponad promil alkoholu, a ona ponad dwa. W takim stanie zajmowali się dziewięciomiesięcznym niemowlakiem. Teraz nimi, bardziej skutecznie, zajmie się sąd.

Pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu wizytowała swoich podopiecznych w jednym z mieszkań na osiedlu Rotmistrza Pileckiego. Kiedy przyszła do 42-latka i 39-latki, rodziców dziewięciomiesięcznego chłopczyka, wyczuła woń alkoholu. Nikogo dorosłego i jednocześnie trzeźwego w mieszkaniu nie było.

Kobieta, która być może swoją obecnością zapobiegła tragedii, natychmiast wezwała policję. Policjanci po przyjeździe poddali rodziców badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. 42-latek wydmuchał 1,26 promil alkoholu, a 39-latka 2,37.

Konieczne było odnalezienie kogoś z rodziny, kto zająłby się maluchem. Taką osobą okazała się babcia chłopca, która przejęła opiekę nad niemowlakiem.

Kryminalni już wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Za narażenie zdrowia, a nawet życia dziewięciomiesięcznego chłopca grozi rodzicom kara nawet po pięć lat więzienia.

Ponadto policjanci o tym poważnym incydencie powiadomią Sąd Rodzinny w Oświęcimiu. Ten, po przeanalizowaniu materiałów procesowych może ograniczyć prawa rodzicielskie, a nawet ich pozbawić.

Na uwagę zasługuje fakt, że w tego typu przypadkach, gdy przy dziecku lub dzieciach są nietrzeźwi kobieta i mężczyzna, to zwykle matka ma o wiele więcej alkoholu w organizmie, niż jej partner.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa