Niedzielne pyszności dla Nikolki Kurpas

Jola Wodniak  |   Fakty  |   10 marca 2020 10:44

W niedziele 29 marca i 5 kwietnia przy kilku kościołach będzie można kupić pyszności, z których fundusze będzie przeznaczone na leczenie Nikolki Kurpas.

Nikola urodziła się jako wcześniak

Cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować (nie chodzi, nie siedzi, nie mówi). Szansą na poprawę stanu jej zdrowia jest przeszczep komórek macierzystych, a także skomplikowana operacja, która pozwoli jej stanąć na własnych nogach.

„Serce mi pęka, gdy widzę, jak Nikolka patrzy na inne dzieci, które chodzą, biegają, skaczą… Jej smutne oczka pytają: mamo, dlaczego ja nie potrafię robić tych wszystkich rzeczy, dlaczego jestem inna?” – opowiada Małgorzata, mama dziewczynki.

 

Wesprzyj Nikolkę na siepomaga.pl

Jest możliwość na przeszczep komórek macierzystych – ma naprawić to, co uszkodzone w mózgu Nikolki. To leczenie w Lublinie, które może być ratunkiem dla dziewczynki. To szansa, by odbudować uszkodzony układ nerwowy, szansa na przełom.

Przeszczep ma pomóc

Przeszczep komórek macierzystych, mających naprawić to, co uszkodzone w mózgu Nikolki,  to leczenie w Lublinie, które może być ratunkiem dla NIkoli. To szansa, by odbudować uszkodzony układ nerwowy, szansa na przełom. Każde nowe, nawet najmniejsze połączenie nerwowe pomoże Nikolce zrobić kolejne kroki w rehabilitacji, zmniejszy spastykę, obroni jej kochane ciałko przed przykurczami. To jedyny sposób na poprawę stanu zdrowia Nikolki, na uwolnienie jej z klatki choroby i cierpienia.

„Tylko z Waszą pomocą może się to udać” – mówi mama 13-latki.

Każdy, kto tylko zechce pomóc dziewczynce może to zrobić przez zbiórkę internetową na siepomaga.pl, na którą można wpłacać pieniądze.

 

 

Niedzielne słodkości dla Nikolki

W ostatnią niedzielę marca i pierwszą kwietnia przy kilku kościołach odbędą się kiermasze, podczas których będzie można nabyć świąteczne ozdoby i pyszne, domowe ciasto. Wszystkie pieniądze wrzucone wówczas do puszki trafia na leczenie dziewczynki.

Każdy może przyjechać i nabyć drobiazg lub domowe wypieki. Będą dostępne po każdej mszy.

Daty niedzielnych słodkości:

Niedziela 29 marca, przy kościele św. Macieja Apostoła w Bielanach, ul. Solna 3
Niedziela 29 marca, przy kościele św. Marcina w Jawiszowicach, pl. Św. Marcina 1

Niedziela 5 kwietnia, przy kościele św. Urbana w Brzeszczach, ul. Kościelna 2
Niedziela 5 kwietnia, przy kościele Trójcy Przenajświętszej, ul. Wilamowicka 7

 

 

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wkrótce będzie organizować też wydarzenie, podczas którego będą zbierane fundusze na leczenie 13-latki.

Więcej:

Kiermasz Wiosenny dla Nikoli Kurpas

 

 

Wesprzyj Nikolkę na siepomaga.pl

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .