Niedawno wyszedł z więzienia i znowu się włamał

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 kwietnia 2021 14:39

Włamywacz nocą wszedł niepostrzeżenie do domu w Brzeszczach. Podczas, gdy domownicy spali, złoczyńca dokonał kradzieży. Jest recydywistą.

58-letni mieszkaniec gminy powiadomił Komisariat Policji w Brzeszczach, że ktoś włamał się do jego domu. Z wnętrza zginęły dwie toby z zawartością dokumentów i kilkuset złotych.

Policjanci zajęli się sprawą i bardzo szybko ustalili, że związek z przestępstwem może mieć miejscowy 30-latek, który w grudniu ubiegłego roku wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał czteroletni wyrok.

Po kilku godzinach kryminalni odnaleźli podejrzanego, który przebywał w jednym z mieszkań w Brzeszczach. Zatrzymali mężczyznę i przeszukali samochód, z którego korzystał. Znaleźli w nim część skradzionego łupu.

„W trakcie prowadzonego postępowania policjanci skrupulatnie zweryfikowali  dowody, na podstawie których potwierdzili, że zatrzymany ma związek jeszcze z dwoma włamaniami do domów na terenie Brzeszcz. Funkcjonariusze ustalają także, czy miał związek z innymi przestępstwami kryminalnymi” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat więzienia. 30-latek z Brzeszcz za swoje ostatnie występki odpowie w warunkach recydywy.

Z kolei policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu cały czas szukają sprawców czterech włamań i dwóch usiłowań włamania do domów jednorodzinnych w gminie Oświęcim, o których to zdarzeniach informowaliśmy w styczniu.

Zobacz również:

Włamania do domów. Policjanci szukają włamywaczy

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .