Niebezpieczne sytuacje na drogach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 kwietnia 2021 15:16

Na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do niebezpiecznych sytuacji. Skutkowały wypadkiem, kolizjami i zatrzymaniem pijanego kierowcy.

W Porębie Wielkiej na ulicy Polnej wypadkowi drogowemu uległ motocyklista, wiozący kobietę. 31-letni mieszkaniec Oświęcimia prowadził harleya davidsona. Na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i zjechał do przydrożnego rowu. Obrażeń ciała doznała 27-letnia pasażerka motocyklisty. Mieszkanka Sosnowca ze złamaniem ręki i ogólnymi potłuczeniami trafiła w towarzystwie ratowników medycznych na leczenie do szpitala.

Służby ratunkowe interweniowały także na ulicy Beskidzkiej w Grojcu, na drodze łączącej Oświęcim z Kętami. Kierowca opla corsy zjechał z jezdni i uderzył w betonowy mostek.

23-letni mieszkaniec Katowic powiedział policjantom, że zasnął za kierownicą. Ani jemu, ani jego pasażerce nic się nie stało.

„Jeśli kierowca czuje, że zaczyna mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewa i przeciera oczy, a powieki robią się coraz cięższe, należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do kolejnej kolizji doszło na drodze krajowej nr 44 w Oświęcimiu. Miejscowy 21-latek skręcał mitsubishi z ulicy Fabrycznej w ulicę Stara Droga. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka ciężarowemu iveco i doszło do zderzenia obu pojazdów. I w tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci z drogówki, prowadzący czynności służbowe przy stłuczce, wyczuli od kierowcy ciężarówki woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że 36-letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który chwilę wcześniej siedział za kierownicą iveco, ma w wydychanym powietrzu 1,1 promila alkoholu.

Starszemu z kierowców grozi teraz kara do dwóch lat więzienia, czasowa utrata prawa jazdy, grzywna i nawiązka w wysokości nie mniejszej niż pięć tysięcy złotych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .