Niebezpieczne skrzyżowanie do przebudowy. Wreszcie

Redakcja eFO  |   Fakty  |   3 stycznia 2020 15:58

Skrzyżowanie ulicy Zatorskiej i Porębskiej w Zaborzu, gdzie doszło do wielu groźnych wypadków, w końcu doczeka się przebudowy.

Drogowcy w końcu ogłosili przetarg na tę inwestycję

Miejsce, gdzie stara obwodnica, czyli ulica Zatorska przecina się w Zaborzu z drogami w kierunku Poręby i dalszej części Zaborza należy do bardziej niebezpiecznych miejsc w Oświęcimiu. Walka o przebudowę skrzyżowania i zainstalowanie na nim sygnalizacji świetlnej trwała długie lata.

W ramach przebudowy przewidziana jest rozbudowa drogi krajowej nr 44, rozbudowa drogi powiatowej nr 1897K, przebudowa zjazdu publicznego z drogi krajowej nr 44, przebudowa zatoki autobusowej przy drodze krajowej nr 44, przebudowę poboczy gruntowych przy drogach: krajowej i powiatowej, także przebudowa i budowa chodników.

W końcu będzie sygnalizacja świetlna

Długo wyczekiwana inwestycja powinna wkrótce dojść do skutku. Mieszkańcy Oświęcimia i okolic na pewno ucieszą się z faktu, że powstanie w tym miejscu sygnalizacja świetlna i oświetlenie przejścia dla pieszych.

„Zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 20 stycznia” – mówi Iwona Mikrut, rzecznik prasowy małopolskiego oddziału GDDKiA w Krakowie.

Firma, która podejmie się tego zadania będzie miała za zadanie również przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej, budowę kanalizacji deszczowej, rozbiórkę ogrodzeń i wycinkę drzew i krzewów.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .