Nie zachowuj się jak świrus – #zostańwdomu – FILMY

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 marca 2020 13:33

Akcja #zostańwdomu zatacza coraz szersze kręgi i zyskuje poparcie wielu znanych osób. Prezentujemy apel Artura Barcisia i grupy Domatorzy.

Koronawirus wciąż zaraża coraz to nowe osoby, stad apel władz, wielu różnych instytucji oraz powszechnie znanych osób o ograniczenie do minimum opuszczania swoich mieszkań i domów.

#zostańwdomu jest akcją, w którą powinno włączyć się jak najwięcej ludzi. I, jak widać w mediach społecznościowych, staje się ona coraz bliższa Polakom. Wciąż pojawiają się nowe zdjęcia, filmy, memy i rysunki związane z hashtagiem #zostańwdomu.

Poniżej prezentujemy rysunek, który pokazuje, dlaczego akcja #zostańwdomu jest bardzo ważna. Publikujemy także „Apel profilaktyczny” w wykonaniu Artura Barcisia i piosenkę „Zostań w domu” w wykonaniu zespołu Domatorzy ze słowami Zbigniewa Stelmasiaka i Filipa Jaślara i muzyką Jerzego Wasowskiego, stylizowaną na słynny utwór Wojciecha Młynarskiego „Róbmy swoje”.

 

 

Znalezione w sieciApel profilaktyczny.Zaznaczam, że nie jestem autorem tego wiersza, moja jest tylko interpretacja.Autor się znalazł, jest nim Szymon Marhwiak Barabach z Oławy na Dolnym Śląsku. Brawo!

Opublikowany przez Artura Barcisia Sobota, 21 marca 2020

 

Zespół "Domatorzy" prezentuje:

Opublikowany przez Filipa Jaślar Piątek, 20 marca 2020

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa