Nie wypalaj traw – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   6 maja 2020 06:30

Od początku roku strażacy już 117 razy gasili pożary traw i nieużytków. Pierwszy tegoroczny pożar wystąpił już 1 lutego.

Od początku marca pożary traw są już codziennością. Od kilku dni pada deszcz, więc strażacy mają nadzieję, że pożarów będzie mniej.

Liczba interwencji w poszczególnych gminach:

Brzeszcze – 22
Chełmek – 3
Kęty – 15
Osiek – 2
gmina Oświęcim – 24
miasto Oświęcim – 16
Polanka Wielka – 0
Przeciszów – 2
Zator – 33

„Szczególnie teraz, ze względu na panujące warunki atmosferyczne prosimy zachować rozsądek. Jedna zapałka może spowodować tragedię” – apelują strażacy.

W lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 metrów od granicy lasów nie jest dopuszczalne wykonywanie czynności mogących wywołać niebezpieczeństwo pożaru.

 

18 kwiecień (sobota) zostaliśmy zadysponowani do palącej się trawy i zarośli dwoma zastępami. Oświęcim, ul. Nadwiślańska.

Opublikowany przez OSP Oświęcim Niedziela, 19 kwietnia 2020

 

W szczególności:

– rozniecanie ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu przez właściciela lub zarządcę lasu;

– palenie tytoniu, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi.

 

 

Stopień zagrożenia pożarowego lasów jest to poziom prawdopodobieństwa zaistnienia pożaru w danym dniu, w zależności od dynamicznych zmian pogodowych i wilgotności ściółki.

„Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych codziennie określają stopnie zagrożenia pożarowego lasu dla 60 stref prognostycznych nie obejmujących obszarów górskich” – dodają strażacy.

 

❗📢ALARM 📢 ❗#23/2020🕒 12:45🗓 16.04.2020📍Palczowice Wierzbowa⚠️ Pożar traw⚠️Dzisiaj o godzinie 12:45 zostaliśmy…

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Podolszu Czwartek, 16 kwietnia 2020

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .