Nie tylko Wojtek może zostać strażakiem

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Styl życia  |   8 sierpnia 2017

O tym, „Jak Wojtek został strażakiem” czytały wszystkie pierwszaki w podstawówce. Teraz, gdy są już starsi, sami mogą zostać strażakami.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzeszczach ogłosiła właśnie nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Strażacy czekają na młodych ludzi w wieku od 12 do 18 lat.

Członkowie MDP uczą się pierwszej pomocy, poznają pracę strażaka, przechodzą szkolenia z zakresu pożarnictwa. Młodzież uczestniczy w zawodach pożarniczych, a także w tematycznych wycieczkach.

– Wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższy piątek o godzinie 16.30 na
spotkanie organizacyjne do naszej remizy przy ulicy Piastowskiej 39. Naprawdę warto – zachęcają strażacy z OSP w Brzeszczach.

Na piątkowe spotkanie młodzi ludzie nie muszą przynosić żadnych pisemnych pozwoleń od rodziców. Formalności OSP załatwi później.

Dodatkowych informacji udziela druhna Agnieszka Niedziela, opiekunka brzeszczańskiej drużyny młodzieżowej. Można się z nią kontaktować pod numerem telefonu 531 520 511 bądź na Facebooku.

Poniżej prezentujemy audiobook z powstałą 67 lat temu książką „Jak Wojtek został strażakiem” autorstwa Czesława Janczarskiego. Może ktoś zechce sobie przypomnieć…

 

Brzeszcze, straż, młodzież, OSP, MDP, młodzieżowa drużyna pożarnicza

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa